Święto Edukacji Narodowej 2023

W sobotę 14  października obchodziliśmy Dzień Nauczyciela, a właściwie Święto Edukacji Narodowej. To właśnie 14 października swoje święto obchodzą wszyscy pracownicy oświaty. W związku z tym 13 października w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Cedyni odbył się uroczysty apel. Najmłodsi uczniowie zostali pasowani na uczniów szkoły podstawowej. Uczniowie klasy pierwszej po uroczystym ślubowaniu stali się pełnoprawnymi uczniami. Następnie zaprezentowali oni swoje artystyczne zdolności w montażu słowno-muzycznym. Ślubowanie przebiegało w miłej i radosnej atmosferze.

W apelu uczestniczyli pięknie ubrani na galowo uczniowie, przedszkolaki, przedstawiciele rodziców, pracownicy i grono pedagogiczne szkoły na czele z panią Dyrektor Magdaleną Filińską oraz panią Wicedyrektor Alicją Kordylasińską. Gośćmi uroczystości byli Burmistrz Gminy Cedynia – pan Adam Zarzycki oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Cedyni pan Piotr Głowniak.

Dzień Edukacji Narodowej to przede wszystkim uczczenie trudnej pracy pedagogów. Burmistrz Gminy Cedynia podziękował nauczycielom i pracownikom szkoły za ich trud i pracę, życząc jednocześnie zdrowia, szczęścia oraz dalszych sukcesów w życiu osobistym i zawodowych.