Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

Wakacje dobiegły końca. Dziś, 1 września, uczniowie i grono pedagogiczne Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Cedyni oraz Szkoły Podstawowej w Piasku zainaugurowali nowy rok szkolny 2022/2023. W kościele w Cedyni i w kościele w Piasku odbyły się msze święte w intencji wszystkich powracających do szkół. Następnie uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz pracownicy administracji zebrali się w swoich szkołach, aby wziąć udział w  uroczystych apelach rozpoczynających nowy rok szkolny.

Obecny na uroczystości w Cedyni burmistrz Adam Zarzycki przywitał wszystkich zgromadzonych i ciepłym słowem zmotywował do powrotu do szkoły. Dobiegła końca kadencja, podczas której pani Monika Nawrot pełniła funkcję dyrektora cedyńskiej placówki. Burmistrz podziękował za lata pracy i owocną współpracę, a także przedstawił nową panią dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego panią Magdalenę Filińską, która wygrała konkurs i przejęła obowiązki swojej poprzedniczki. Obie panie dyrektor otrzymały listy gratulacyjne oraz bukiety kwiatów. Pani Filińska, po krótkiej przemowie, przedstawiła wychowawców klas i zaprosiła uczniów do swoich sal lekcyjnych, aby zapoznali się z nowym planem lekcji.

W apelu inaugurującym nowy rok szkolny w Piasku uczestniczyła sekretarz Anna Witek, która w imieniu burmistrza Cedyni Adama Zarzyckiego, przekazała życzenia wielu sukcesów, dobrych ocen i przyjemnych chwil w gronie przyjaciół, a nauczycielom cierpliwości i optymizmu.

Niech nowy rok szkolny będzie dla wszystkich radosny, a także obfity w wiedzę i nowe doświadczenia.