Remont wieży widokowej w Cedyni (część II)

Nastąpił kolejny etap prac przy cedyńskiej zabytkowej wieży widokowej w ramach działania 9.3 Wspieranie rewitalizacji fizycznej, gospodarczej i społecznej ubogich społeczności i obszarów miejskich i wiejskich, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.

Obecnie wokół obiektu stoi rusztowanie, które służy do prac elewacyjnych przy trzonie wieży. Renowacji zostaną poddane okna i drzwi. Na tym etapie zaplanowano także prace wewnętrzne, prace przy dojściu od ul. Cmentarnej, chodnik od ul. Tadeusza Kościuszki, a w tej chwili trwa również renowacja tarasu dolnego z balustradą, murem kamiennym i schodami. Rozpoczęto również roboty ziemne, w tym geodezyjne i elektryczne. Warto wspomnieć, że zaplanowano podświetlenie wieży widokowej, co zapewne doda uroku temu zabytkowi.

Będziemy informować państwa na bieżąco odnośnie dalszych prac przy wieży widokowej. Zakończenie prac planowane jest pod koniec bieżącego roku.

rewitalizacja_logosy

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 zgodnie z zawartą dnia 21 maja 2019 roku w Cedyni umową o dofinansowanie Projektu „Remont wieży widokowej w Cedyni” Nr RPZP.09.03.00-32-0009/18-00.