Remont Pomnika „Polskiego Zwycięstwa nad Odrą”

Od ubiegłego roku „Pomnik Zwycięstwa nad Odrą” czyli pomnik orła na Górze Czcibora oraz jego otoczenie zyskują na wyglądzie. Gmina Cedynia, dzięki otrzymanym dofinansowaniom ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz dotacji z Grupy Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A., mogła przeprowadzić w tym miejscu gruntowny remont.

W pierwszym etapie wyremontowane zostały schody, mury wokół schodów, tablice pamiątkowe, a nawet mozaika. W drugim etapie projektu, wykonawca wyremontował podest górny. Już w czerwcu, podczas obchodów Dni Cedyni 2023, mogliśmy zauważyć efekty wykonanych prac. Podest wyłożony został nową kostką brukową i jest wyrównany.

Odrestaurowany pomnik i jego otoczenie zachwycają turystów odwiedzających najbardziej rozpoznawalną atrakcję turystyczną naszej gminy.

Burmistrz Cedyni Adam Zarzycki czyni starania o pozyskanie kolejnych środków zewnętrznych. W trakcie opracowywania jest wniosek pozwalający na zainstalowanie oświetlenia pomnika orła oraz na doprowadzenie wody.

Remont Pomnika „Polskiego Zwycięstwa nad Odrą”
Remont Pomnika „Polskiego Zwycięstwa nad Odrą”