„Potrawy z ryb nad rozlewiskiem” – relacja

Taki tytuł nosił projekt zrealizowany w sobotę, 18 lipca br. w Starym Kostrzynku. Koło Gospodyń Wiejskich, w ramach Programu Marszałkowskiego Społecznik na lata 2019-2021, dofinansowanego ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego, zorganizowało warsztaty kulinarne. Można było skosztować m.in. zupę rybną, pulpety rybne w galarecie, śledzie solone smażone, sałatki rybne, pasty, karpia z kurkami, rybę zapiekaną z pieczarkami, kotlety rybne czy rybę w pomidorach. Pięknie podano usmażonego pstrąga z sosem czosnkowym, a także przepyszne kanapeczki z rybką, serkiem chrzanowym, jajkami, awokado i ogórkiem. W ramach projektu zakupiono maszyny do waty cukrowej i popcornu, dzięki którym dzieci rozkoszowały się słodkościami.

W organizację i przygotowanie projektu zaangażowani byli: sołtys Starego Kostrzynka, Dariusz Kopij i Panie znad rozlewiska, czyli Koło Gospodyń Wiejskich z panią Kazimierą Gartman na czele. W spotkaniu udział wzięli Mieszkańcy i goście zaproszeni oraz władze gminy, burmistrz Adam Zarzycki oraz zastępca burmistrza i jednocześnie dyrektor Cedyńskiego Ośrodka Kultury i Sportu Małgorzata Karwan. Po degustacji na wszystkich czekała uczta muzyczna przy zespołach Czciborzanie i Gama.

Z przyjemnością oglądaliśmy i słuchaliśmy jak wspaniale radzi sobie na scenie jedna z młodszych mieszkanek wsi, Marika Filińska, która jest laureatką wielu konkursów wokalnych. Marikę oraz zespoły prowadzi Pani Ewa Kwiecień.Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu przygotował wiele gier i zabaw dla najmłodszych oraz konkursy z nagrodami, również dla dorosłych, m.in. o puchar sołtysa w rzucie kaloszem na odległość, który przyniósł wiele frajdy uczestnikom.

W kategorii mężczyzn pierwsze miejsce zajął Kacper Łaszkiewicz, a w kategorii kobiet Magdalena Filińska. Na pamiątkę udziału w warsztatach każdy uczestnik otrzymał miłą niespodziankę w postaci przyrządów kuchennych. W przyszłości, powstanie broszura ze zdjęciami i przepisami na potrawy z ryb upamiętniająca to wydarzenie.

Wszystkim pięknie dziękujemy za udział i zaangażowanie.

GALERIA

Stary Kostrzynek - potrawy z ryb
Stary Kostrzynek – potrawy z ryb