Podsumowanie ferii 2024

Wspólnie spędzone feryjne dni w gminie Cedynia upłynęły pod znakiem wspaniałej zabawy. Dzieci uczestniczące w zajęciach zorganizowanych przez pracowników COKIS i Muzeum Regionalnego w Cedyni miały okazję wziąć udział w otwartych warsztatach wokalnych, które odbyły się w świetlicy osiedlowej na Sójczym Wzgórzu. We wtorek odwiedził nas Teatr Lalek „Złota Kaczka” w osobie pana Grzegorza Kmiecia. Dzieci obejrzały marionetkowe przedstawienie pt. „Krzesiwo” na podstawie baśni Andersena. Uczestnicy wzięli udział w warsztatach teatralnych, a następnie sami wykonali przedstawienie pt. „Kubuś Puchatek”. To był wspaniały dzień.

W środę do sali gimnastycznej cedyńskiej szkoły zawitali organizatorzy Kina Sferycznego, czyli wielkiego namiotu, w którym widzowie oglądają filmy w perspektywie 360 stopni, w trójwymiarowej przestrzeni, tworzącej realistyczne widowisko. Dzieci zostały podzielone na 3 grupy wiekowe, a każda z nich obejrzała inną bajkę. Każdy uczestnik był zadowolony i zachwycony tym wydarzeniem.

W Muzeum Regionalnym w Cedyni odbyły się warsztaty z animatorem z Muzeum Narodowego w Szczecinie. To była ciekawa lekcja historii i archeologii dla najmłodszych.

W świetlicach wiejskich, tj. W Czachowie, Łukowicach i Lubiechowie Górnym w tym czasie dzieci uczestniczyły m.in. w warsztatach ekologicznych, zajęciach technicznych i praktycznych. Wykonywane były karmniki dla ptaków, czy tez bransoletki. Dzieci chętnie brały udział w zajęciach ruchowych oraz wspólnym oglądaniu bajek. Dzieci doskonaliły również umiejętności w grach logicznych.

Dziękujemy wszystkim dzieciom uczestniczącym w zajęciach, dziękujemy również rodzicom za zaangażowanie.