Otwarcie świetlicy w Siekierkach

Taką właśnie sobie wymarzyli… sołtys i mieszkańcy Siekierek – najpiękniejszą, nowoczesną świetlicę w ich miejscowości.

Siekierki to ostatnia miejscowość w gminie Cedynia, w której nie było jeszcze świetlicy, miejsca spotkań mieszkańców. Już wiele lat temu burmistrz Adam Zarzycki poczynił starania o uzyskanie wszystkich pozwoleń na budowę. Przerwa w kadencji spowodowała opóźnienie w realizacji przedsięwzięcia, ale w końcu się udało! 16 grudnia w Siekierkach burmistrz Cedyni przekazał mieszkańcom ich wymarzoną świetlicę socjoterapeutyczną, której koszt budowy w całości pokryty był z Gminnego Programu Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałaniu Narkomanii w Gminie Cedynia. Wartość inwestycji wyniosła blisko 1,5 mln złotych!

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali burmistrz Adam Zarzycki, ksiądz proboszcz kanonik Bogdan Przybysz oraz sołtys Siekierek Franciszek Liszka wraz z małżonką Jolantą. Wzruszeniom nie było końca. Zastępca burmistrza Małgorzata Karwan przywitała serdecznie wszystkich gości przybyłych do świetlicy, a w szczególności mieszkańców Siekierek, którzy wielokrotnie podczas tego wieczoru dziękowali swojemu sołtysowi za to, co robi dla ich społeczeństwa. Sołtys wraz z burmistrzem tworzą zgrany duet, dlatego udało się dopiąć swego i marzenia przekształcić w rzeczywistość.

Uroczystego poświęcenia budynku i pobłogosławienia mieszkańców dokonał ksiądz proboszcz kanonik Bogdan Przybysz, w pięknych słowach dziękując władzom gminy za zrealizowanie tej inwestycji, wspominając również o pozostałych ważnych dla cedyńskiej społeczności przedsięwzięciach, głównie o termomodernizacji szkoły. Jako nauczyciel katecheta, ksiądz zna temat „od środka” i szczerze twierdzi, że ta inwestycja jest na skalę ogólnopolską, a może nawet europejską, na bardzo wysokim poziomie. Miło było również nam usłyszeć, że to piękne, że dbamy o tradycję i najwyższe wartości, chcąc rozpocząć użytkowanie świetlicy od jej poświęcenia i wspólnej modlitwy. To prawda – my cedynianie dbamy o tradycję.

Burmistrz Zarzycki opowiadał zgromadzonym o wyboistej drodze, jaką przeszedł, by móc przekroczyć próg tej świetlicy. Chodzi oczywiście o wiele lat załatwiania formalności dotyczących tej inwestycji. Sołtys Siekierek, w imieniu swoim i mieszkańców, złożył na ręce pana burmistrza osobiste podziękowania, za zaangażowanie i za to, że burmistrz jest silnym i zdecydowanym gospodarzem, który niewiele mówi, za to wiele robi dla społeczeństwa.

Pan sołtys wraz z małżonką przygotowali wiele przysmaków, którymi częstowali gości. Niezastąpiona Wanessa Zagórska umiliła zebranym czas swoim występem. Goście byli oczarowani jej głosem. Zespół Niespodzianka poprowadził zabawę taneczną.

Składamy serdeczne podziękowania sponsorom tego wydarzenia: sołtysowi Franciszkowi Liszce i jego małżonce Jolancie, radzie sołeckiej Siekierek, radnemu Stanisławowi Martyce oraz Kołu Łowieckiemu Trop.

GALERIA