Oświadczenie Burmistrza Cedyni

Szanowni Państwo. W związku z odwołaniem obchodów święta Dnia Kobiet w gminie Cedynia pojawiło się wiele głosów, że jest to panikowanie, wzbudzanie poczucia zagrożenia itp. Szanując takie opinie, chcielibyśmy jednak zwrócić Państwa uwagę, że stosowanie się do zaleceń służb państwowych, jak i wyższych instytucji samorządowych jest oznaką odpowiedzialności.

Pan Marszałek Województwa w komunikacie skierowanym m.in. do samorządów stwierdził: Panika nie jest dobrym doradcą, ale zdrowy rozsądek jest niezbędny w sytuacji zagrożenie epidemią.(…) Pracodawcy powinni przygotowywać się, nawet jeśli koronawirus nie dotarł do społeczności, w których przebywają. Szeregiem działań można zatrzymać lub spowolnić rozprzestrzenianie się zakażenia.Taką odpowiedzialnością kierowały się też panie, które dzwoniły do COKiS, odwołując swoje uczestnictwo w obchodach Dnia Kobiet.

Podejmujemy racjonalne działania, oparte na komunikatach instytucji, których zadaniem jest dbanie o zdrowie i bezpieczeństwo obywateli naszego kraju. Zalecamy wszystkim daleko idącą ostrożność i nienarażanie życia i zdrowia ludzi. Musimy pamiętać, że jako gmina leżąca tuż przy granicy, na terenie której działają targowiska i firmy, przez które przewija się tysiące ludzi w ciągu dnia, jesteśmy szczególnie odpowiedzialni za działania mające na celu minimalizację rozprzestrzeniania się wirusa. Dr Grzesiowski o koronawirusie powiedział : Jak dotrze do małych miejscowości, to zachorują tam wszyscy. Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne wiele organizacji i firm podjęło decyzję o odwołaniu imprez . Władze Cedyni również w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców i gości, którzy mieli wziąć udział w spotkaniu, odwołały spotkanie w Golicach.

Jeszcze raz podkreślamy, że mamy nadzieję na szybkie opanowanie zagrożenia przez odpowiednie służby i że bogaty program imprez w gminie Cedynia będzie mógł być realizowany bez przeszkód.