Mobilny Instytut Kultury ON THE ROAD!

Nasz wielofunkcyjny, mobilny kontener po rozłożeniu działa jak scena, galeria, kino. Zanim jednak się przekształci stanowi doskonały środek transportu dla kulturalnych zdarzeń. To do niego właśnie pakujemy sprzęt nagłośnieniowy, rekwizyty czy w końcu polski dizajn, aby w chwilę później cieszyć się wystawą tegoż.

Jako, że transport kontenerów jest najpopularniejszy na świecie, jesteśmy w stanie dotrzeć w każdy zakątek globu. MIK nie boi się lądu, ani wody – jest odważny i kocha kulturalne wyzwania. Nie ma takiego drugiego na świecie!

Idea przedsięwzięcia.

Za pomocą usytuowanego w centrum miasteczek kontenera zmieniać będziemy otaczającą go rzeczywistość wraz z jej mieszkańcami. W czarnej, kontenerowej bryle zorganizowany zostanie szereg aktywności zarówno kulturalnych jak i edukacyjnych mających na celu zaktywizowanie lokalnej społeczności i wciągnięcie jej w zabawę zwaną „kulturą”. W przestrzeni kontenera zatem pojawią się DJ-e grający livesety i prowadzący warsztaty z DJ-ingu, przeprowadzone zostaną otwarte warsztaty designu, zbudowana zostanie tymczasowa czytelnia, odbędzie się performance teatralny z udziałem aktorów Teatru Współczesnego w Szczecinie a wieczorem odbędą się projekcje filmowe, dzięki którym miejsce zamieni się w kino plenerowe.

1 dzień w Cedyni 16.06.2019

12.00 – warsztaty DIY design – składamy dźwigi portowe i modele krzeseł
14.00 – strefa chillout – dostępne akcesoria sportowo-rekreacyjne z animatorami
15.30 – czytelnia – dostępne na miejscu do wglądu teksty teatralna – praca z animatorami
17.00 – czytelnia: sztuki teatralne czytane na żywo z AKTORAMI z dostępnymi tekstami na miejscu
18.30 – warsztaty DJ-skie,
20:00 – set Djski
21:00 – kino o zmroku – kino plenerowe + leżaki

Opis działań:
1.    Warsztaty – design zrób to sam.
Warsztaty dla dzieci, młodzieży i seniorów polegające na własnoręcznym składaniu z wcześniej przygotowanych elementów modeli krzesełek typu „Bumerang” oraz mini dźwigów portowych.
Przy specjalnym stanowisku warsztatowym w kontenerze w zagadnienie uczestników wprowadzać będą animatorzy.
2.    Strefa chillout – strefa do swobodnego zużytkowania. W kontenerze podczas trwania akcji wydawane be-
̨dą dla uczestników drobne gadżety do zabaw plenerowych (frisbee, rakietki do badmintona itd.)
3.    Performance teatralny + czytelnia: sztuki teatralne czytane na żywo z dostępnymi tekstami na miejscu. Przestrzeń kontenera zostanie zaaranżowana na kształt czytelni z dostępnymi na miejscu tekstami teatralnymi. Do kontenera będzie można wejść wygodnie usiąść i oddać się miejscu lekturze. Dodatkowo jedna ze sztuk zostanie czytana w formie live-audiobooka przez aktorów Teatru Współczesnego w Szczecinie.
4.    Warsztaty DJ-skie, set Djski;
Kontener zamienia się w scenę DJ-ską i tak służy zarówno do przeprowadzania warsztatów jak i wieczornego występu DJ-skiego. Warsztaty DJ-skie otwarte na uczestników zwieńczy liveset muzyczny.
5.Kino plenerowe:
Kontener zamienia się w kino plenerowe, na jego przedniej ścianie zamontowany jest ekran, przed którym umiejscowiony jest rzutnik a przed kontenerem rozstawione leżaki. Projekcje filmowe proponowane dla mieszkańców – to selekcja filmów krótkometrażowych, kuratorsko wybrane przez specjalistów z Szczecin Film Festival.