Mikołajki w Cedyni pełne niespodzianek

Do Szkoły Podstawowej i Przedszkola Miejskiego w Cedyni 6 grudnia 2019 r. przybyło kilku mikołajów wraz z pomocnikami. Od samego rana goście z Laponii odwiedzali poszczególne oddziały i wręczali prezenty. Mikołaje nie zapomnieli nawet o nauczycielach, którzy także otrzymali drobne niespodzianki. Sponsorem wszystkich upominków dla dzieci i nauczycieli była Rada Rodziców.

W dużej sali gimnastycznej uczniowie klas 4-8 rozegrali turnieje piłkarzyków. Zwycięskim zespołom wręczono nagrody, a pozostałym zawodnikom gadżety za udział. Natomiast w małej sali gimnastycznej klaun organizował zabawy z najmłodszymi dziećmi.

Przedsięwzięcia te były zrealizowane i sfinansowane w ramach finału drugiego projektu z zakresu rewitalizacji społecznej. Projekt ten nosi tytuł: Rodzinny Obiekt do Uprawiania Sportu (w skrócie RODUS), a jego liderką jest p. Irena Śroń.

To był dzień pełen niespodzianek i miłych wrażeń.

Społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Cedyni dziękuje Radzie Rodziców, mikołajom i ich pomocnikom, Cedyńskiemu Ośrodkowi Kultury i Sportu, Arkadiuszowi Małeckiemu oraz innym działaczom zaangażowanym w realizację projektu oraz szkolno-przedszkolnych mikołajek.

Tekst i zdjęcia: Alicja Kordylasińska