Marszałek Olgierd Geblewicz z wizytą na moście w Siekierkach

Wykorzystując piękną pogodę, w czwartek 25 lutego, Marszałek woj. Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz, w towarzystwie małżonki i urzędników Urzędu Marszałkowskiego, przyjechał ścieżką rowerową z Trzcińska Zdroju do Siekierek, by odwiedzić prowadzoną przez Zespół Parków Krajobrazowych inwestycję na dawnym moście kolejowym. Na przeprawie prowadzone są obecnie prace wykończeniowe, a wstępna data oficjalnego oddania jej w użytkowanie turystom to początek maja.

Przy wjeździe na most czekała na gospodarza naszego województwa niespodzianka w postaci cedyńskich wojów z Bractwa „Comitatus”, którzy przywitali gości, pobierając jednocześnie od Marszałka zobowiązanie, że nadal będzie inwestował w rozwój ścieżek rowerowych w gminie Cedynia.

Obietnice tę odebrał burmistrz Cedynia Adam Zarzycki, który w towarzystwie wicestarosty naszego powiatu Ewy Dudar podjął Marszałka Geblewicza wraz z małżonką i wziął udział w przeglądzie inwestycji.

Gmina Cedynia postawiła w tej kadencji burmistrza A. Zarzyckiego bardzo mocno na rozwój turystyki rowerowej i inwestycji z nią związanych. Po udostępnieniu turystom mostu, który połączy nas już w przyszłym roku (po remoncie niemieckiej części przeprawy) z europejskimi szlakami, czeka nas budowa ścieżki Cedynia – Osinów oraz Żelichów – Radostów. Powstanie w ten sposób pętla historyczno- przyrodnicza, która ma być bardzo mocnym i atrakcyjnym lokalnym produktem turystycznym.