„Lily przez igrek” – spotkanie z autorką Aleksandrą Szoka-Cywińską

Aleksandra Szoka-Cywińska to utalentowana autorka pochodząca z terenu gminy Cedynia, a konkretnie z Osinowa Dolnego. W ostatnim czasie odbyły się dwa spotkania autorskie w naszej gminie, promujące jej książkę wydaną 8 marca pt. Lily przez igrek.

Pierwsze spotkanie odbyło się w świetlicy w Osinowie Dolnym, a kolejne w Muzeum Regionalnym w Cedyni. Podczas spotkania autorka opowiadała o książce, o drodze jaką przeszła by ją wydać, o tytułowej bohaterce, o swojej grupie wsparcia czyli rodzinie i przyjaciołach, którzy byli dla niej oparciem przez cały proces tworzenia. Najciekawsze dla mieszkańców naszej gminy było oczywiście to, że w książce pojawia się wątek naszego regionu. Wspomniany jest bowiem Osinów Dolny i Góra Czcibora. Jest to ciekawa promocja dla gminy Cedynia. Sama Ola mówiła o tym, że jej znajomi, którzy nigdy wcześniej nie byli w Cedyni, po przeczytaniu książki odwiedzili naszą gminę i byli bardzo zadowoleni z pobytu.

W spotkaniu autorskim uczestniczył również Burmistrz Cedyni Adam Zarzycki, który w ciepłych słowach, w imieniu gminnej społeczności, gratulował Aleksandrze tego wyjątkowego osiągnięcia, wręczając piękny bukiet kwiatów i kosz upominków. Proces pisania książki i jej wydania jest skomplikowany, wymaga czasu i dużej cierpliwości. Dziękujemy Oli za to, że mogliśmy być częścią jej historii. Składamy ogromne gratulacje i życzymy jeszcze wielu wydanych książek. Taki talent nie może się zmarnować – musi się rozwijać.