Liga eSzkoła NUTS 3 w Cedyni

Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu został wyposażony w profesjonalny sprzęt, który posłuży do prowadzenia zajęć z dziećmi i młodzieżą, a to wszystko w ramach projektu Liga eSzkoła NUTS 3 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, działanie 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej”.

Naszą placówkę podczas cotygodniowych szkoleń reprezentuje pracownik biurowo techniczny Mateusz Dominiak. Szkolenie z programowania zakończy się uzyskaniem certyfikatu LEGO Education Polskiego Towarzystwa Informatycznego honorowanego na całym świecie. Wkrótce poprowadzi on praktyczne zajęcia dla dzieci i młodzieży z programowania robotów LEGO oraz zajęcia e-Citizen ECDL w zakresie umiejętności wykorzystywania komputera i internetu. W ramach projektu COKiS otrzymało 2 zestawy robotów programowalnych LEGO® SPIKE prime, 2 komputery typu notebook, 2 tablety oraz zestaw turniejowy FIRST® LEGO® League (matę przejazdową oraz klocki do budowy modeli i przeszkód stawianych na macie).

Częścią praktyczną szkolenia jest prowadzenie zajęć dla dzieci i młodzieży. Już niedługo Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu ogłosi rekrutację. Zajęcia zakończą się egzaminem ECDL.

Celem projektu jest:

  • podniesienie kompetencji i kwalifikacji cyfrowych pracowników gminnych samorządowych instytucji kultury (GSIK) poprzez organizację szkoleń oraz dostęp do materiałów edukacyjnych
  • rozwijanie kompetencji cyfrowych dzieci i młodzieży w wieku 10-18 lat poprzez prowadzenie zajęć w ramach certyfikowanego szkolenia e-Citizen ECDL oraz zajęć przygotowujących dzieci młodzież do warsztatów robotyki z LEGO Spike Prime
  • wyposażenie placówek GSIK w laboratorium robotyki niezbędne do zajęć z dziećmi i młodzieżą.

W ramach projektu nasza placówka została wyposażona w profesjonalny sprzęt, który posłuży do prowadzenia zajęć z dziećmi i młodzieżą.

Dzięki naszej obecności w projekcie będziemy mogli wzbogacić naszą edukacyjno-kulturalną ofertę.

O kolejnych etapach realizacji projektu będziemy informować na bieżąco.

O szczegółach można poczytać na stronie projektu:
https://liga-eszkola.pl/

liga_lego - klocki lego