Kolejna torba medyczna PSP R1 w rękach naszych strażaków – z OSP Czachów

20. grudnia w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Czachowie odbyło się uroczyste przekazanie kolejnej torby medycznej PSP R1 dla jednostki z gminy Cedynia, ufundowanej przez Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

W siedzibie straży zjawili się ważni goście: dyrektor oddziału KRUS w Koszalinie pan Jan Górski, pan Paweł Sadowski – kierownik placówki terenowej KRUS w Chojnie, pan Piotr Juzyszyn – zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Gryfinie, druh Paweł Trzaskoś – wiceprezes zarządu oddziału wojewódzkiego, komendant gminny związku OSP gminy Cedynia Mariusz Zieliński oraz pani Monika Baranowska z oddziału KRUS w Chojnie.

W spotkaniu uczestniczyli również druhny i druhowie z OSP Czachów oraz przedstawiciele MDP Czachów na czele z prezesem Arkadiuszem Mrukiem oraz naczelnikiem OSP Czachów Łukaszem Zatorem.
Wszystkich zebranych przywitał gospodarz gminy Cedynia – burmistrz Adam Zarzycki, który podkreślił, jak ważne dla bezpieczeństwa nie tylko mieszkańców gminy Cedynia, ale również powiatu i województwa, są nasze jednostki OSP.

Torba medyczna PSP R1 to ważny element wyposażenia każdej jednostki. Sprzęt taki mogą otrzymać jedynie jednostki wpisane do Krajowego Systemu Ratownictwa. Torba umożliwi strażakom udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym na miejscu zdarzenia, zgodnie z procedurami ratowniczymi, do momentu przyjazdu karetki pogotowia ratunkowego.

Na ręce prezesa OSP Czachów Arkadiusza Mruka torbę przekazał dyrektor oddziału KRUS w Koszalinie pan Jan Górski.

Po uroczystym przekazaniu sprzętu goście zasiedli do wspólnego poczęstunku. Burmistrz Cedyni wręczył zebranym tradycyjne cedyńskie kalendarze na 2023 rok, a strażacy z Czachowa odwdzięczyli się gościom pamiątkowymi torbami z upominkami.

Doposażenie jednostki OSP Czachów w torbę PSP R1 zaowocuje jeszcze efektywniejszą pracą naszych strażaków podczas wszelkiego rodzaju akcji ratunkowych.