Kąpielisko w Cedyni nadal nieczynne

Kąpielisko miejskie w Cedyni pozostanie zamknięty do odwołania. Przyczyną tego jest pandemia koronawirusa, która niestety nas nie opuszcza. Gromadzenie się na terenie kąpieliska dużej ilości osób może okazać się niebezpieczne. Być może wśród nas są osoby zainfekowane, lecz bez widocznych objawów choroby.

Władze miasta starają się, aby w naszej gminie przestrzegać zaleceń Głównego Inspektoratu Sanitarnego i minimalizować ryzyko zakażenia. Jednocześnie aby nie zamykać możliwości otwarcia kąpieliska w bezpiecznym dla mieszkańców momencie,  Radni Rady Miejskiej podjęli uchwałę „w sprawie wykazu kąpielisk oraz sezonu kąpielowego na terenie gminy Cedynia w roku 2020”. Podjęta uchwała jednak nie zobowiązuje nas do bezwzględnego otwarcia kąpieliska i narażenia Mieszkańców na zakażenia Covid-19. Podjęta uchwała nie zamyka nam drogi, a daje możliwości, jeżeli będzie to bezpieczne w późniejszym czasie , do otwarcia naszego kąpieliska.

Na dzień dzisiejszy istnieje zbyt duże ryzyko zakażenia na naszym małym kąpielisku i dlatego , kąpielisko jest nieczynne, jak większość kąpielisk w naszym województwie. Najbliższy przykład to Myślibórz, gdzie po dwóch tygodniach zamknięto basen z powodu zakażenia chorobą na tym terenie. Pamiętajmy jak szybko rozprzestrzenia się choroba, a Myślibórz jest obok nas…..