II tydzień ferii 2020

II tydzień rozpoczęliśmy od spotkania z ratownikami medycznymi z Gryfińskiego Stowarzyszenia Ratowniczego. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób można i trzeba uratować komuś zdrowie, a nawet życie jeśli jest ono zagrożone. Zadawały pytania i chętnie brały udział w ćwiczeniach.

Na koniec mogły zobaczyć wnętrze karetki pogotowia, a nawet usiąść na miejscu kierowcy. Tego samego dnia odwiedziliśmy także bibliotekę miejską, gdzie dzieci uczestniczyły w dalszych zajęciach. Odbył się pokaz bajek że starego rzutnika. Było to nowe i ciekawe doświadczenie dla dzieci, gdyż obecnie oglądanie bajek kojarzy im się jedynie z telewizorem. A tym sposobem pokazaliśmy im jak dawniej wyglądało „nasze” oglądanie bajek. Następnie zagraliśmy w bajkowe kalambury, które dostarczyły nam dużo zabawy i śmiechu. Wtorek to dzień fryzur. Dzięki uprzejmości Pani Kasi nasza świetlica stała się salonem fryzjerskim. Wyczarowane fryzury można zobaczyć na zdjęciach.

Po zrobionych fryzurach sprawdziliśmy się w naszym świetlicowym karaoke. Jak to mówią- śpiewać każdy może. Na zakończenie tego dnia połączyliśmy siły, żeby zbudować budki lęgowe. Dzięki panu Rafałowi, który odwiedził nas tego dnia dzieci dowiedziały się jaką nazwę noszą dane narzędzia, do czego służą i jak ich używać. Młodzi majsterkowicze sami próbowali m.inn. przekręcać śrubki. Następnego dnia udaliśmy się do Restauracji Piast. Dzieci same dekorowały ciasteczka, które potem z dumą zabrały do domu. Pracownicy ugościli wszystkich frytkami i lodami. Była też krótka pogadanka z kucharzem- Pawłem Sojką.

W świetlicy odbywały się gry i zabawy połączone z muzyką. W czwartek wybraliśmy się do Lubiechowa Dolnego na warsztaty ceramiczne do Pani Małgorzaty Małeckiej. Była to wielka frajda dla naszych dzieci. Same ulepiły piękne kurczaki, które będą ozdobą na stół wielkanocny. Potem spróbowały swoich sił strzelając z łuku. Po powrocie do świetlicy z okazji Tłustego czwartku przyrządzaliśmy faworki.

W ostatni dzień odwiedziliśmy przedszkolaków, dla których wystąpiliśmy z przedstawieniem kukiełkowym o Czerwonym Kapturku. Na zakończenie ferii w bibliotece miejskiej dzieci wspólnie tworzyły plakat pt. „Wspomnienia z ferii”. Dziękujemy wszystkim podopiecznym, którzy w tym czasie uczestniczyli w naszych zajęciach. Mamy nadzieję,że będziecie mieli co wspominać.

Dziękujemy również wszystkim osobom, którzy pomagali nami i byli zaangażowani w przygotowaniu zajęć dla naszych dzieci.

GALERIA