I Pchli Targ w Cedyni

W sobotę, 11 lipca br, na Placu Wolności w Cedyni, odbył się „I Cedyński Pchli Targ”. Zgłosiło się i przyjechało wielu wystawców i jeszcze więcej klientów. Można było kupić przeróżne rzeczy, m.in. zabawki, ubrania, artykuły gospodarstwa domowego, obrazy, ręcznie robione przedmioty, a także miód, babeczki, naleśniki, maści i balsamy własnego wyrobu. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko z gadżetami promującymi naszą gminę. Dla wszystkich biorących udział w imprezie, COKiS przygotował małą gastronomię, gdzie można było kupić za symboliczną kwotę: kawę, ciasto oraz potrawy z grilla. Pięknie dziękujemy Paniom za przepyszne ciasta: Agnieszce Federowicz, Helena Jadach, Irenie Caban, Elżbiecie Niedźwiedzkiej, Agnieszce Nowackiej, Marioli Jaworskiej, Bożenie Drozdowskiej, Krystynie Jachowicz.

Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Targ uświetniły występy dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych z Miejskiego Ośrodka Kultury w Moryniu i Cedyńskiego Ośrodka Kultury i Sportu, którzy na co dzień pod okiem Pani Ewy Kwiecień doskonalą swoje wokalne umiejętności. Podczas imprezy wręczono także dyplomy i nagrody dla uczestników i zwycięzców internetowych konkursów tematycznych takich jak: „Moja Wiosna w Cedyni – w 3D”, „Moja Góra Czcibora”, „Malowane Piosenki” oraz „Nasz Mały Bob Budowniczy” organizowanych przez Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu. Konkursy były organizowane dla dzieci i młodzieży, po zamknięciu szkół z powodu pandemii. Po wręczeniu nagród, na scenie wystąpiły nasze cedyńskie zespoły Czciborzanie i Gama – która na prośbę publiczność bisowała. Wydarzeniu towarzyszyła przyjazna i radosna atmosfera oraz piękna pogoda. Pchli Targ, pomimo reżimu sanitarnego i obowiązujących wymogów dotyczących bezpieczeństwa, które zostały spełnione przez organizatora, cieszył się zainteresowaniem. Kolejny cedyński Pchli Targ zaplanowany jest w sierpniu. O dokładnej dacie będziemy informować Państwa na bieżąco.

COKiS serdecznie dziękuje:

  • Kołom Gospodyń Wiejskich z Orzechowa i Czachowa
  • Nadodrzańskiemu Domowi Seniora „Złoty Wiek”
  • Zespołom: Gama i Czciborzanie oraz Pani Ewie kwiecie
  • Stowarzyszeniu „Dla Gminy Cedynia”
  • Pani Dyrektor, dzieciom i młodzieży z MOK Moryń.
  • Dzieciom i młodzieży ze świetlic: Czachów, Cedynia, Radostów

Oraz wszystkim osobom, które choćby w najmniejszym stopniu przyczyniły się do organizacji tego wydarzenia – pięknie dziękujemy.

GALERIA