Już jutro uczestnicy wyjątkowego Flisu Odrzańskiego dotrą do naszej gminy i zacumują w Bielinku! To niepowtarzalna okazja, aby z bliska zobaczyć tradycyjne tratwy, poznać współczesnych flisaków i usłyszeć fascynujące opowieści o Odrze, żegludze oraz dawnych tradycjach rzecznych.
Serdecznie zapraszamy mieszkańców Bielinka, Cedyni i całej gminy do przywitania flisaków, wspólnych rozmów oraz spotkania z ludźmi, którzy od lat pielęgnują niezwykłe dziedzictwo związane z naszą rzeką.
Flis Odrzański to nie tylko podróż licząca setki kilometrów, ale przede wszystkim żywa lekcja historii, tradycji i szacunku do Odry.
Bielinek
16 czerwca 2026 r.
około godziny 18:00
Do zobaczenia nad Odrą!





