Finał projektu RODUS

Za nami finał kolejnego projektu z całego cyklu programu rewitalizacji społecznej prowadzonego przez „Fundację pod Aniołem”. Przy okazji obchodów Dnia Seniora mieliśmy okazję zobaczyć efekty pracy grupy, której liderką była pani Anna Krupińska. Cedyńskie zespoły zyskały nowe stroje i instrumenty.

Dzięki projektowi Rodzinny Obiekt do Uprawiania Sportu (RODUS), którego liderką jest Irena Śron, cedyńskie kąpielisko wzbogaciło się o stół do ping ponga, piłkarzyki, stół do szachów, ławki i stojaki na rowery. Naprawiono także grill.

Podczas oficjalnego otwarcia zamontowanych urządzeń, które zbiegło się z dniem 6 grudnia, można było się bawić z Mikołajem oraz posilić przy grillu oraz własnego wypieku słodyczach. Odbył się tez turniej w piłkarzyki.

O godzinie 17:00 impreza przeniosła się do Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Cedyni, gdzie swoje umiejętności gry w ping-ponga zaprezentowała profesjonalna grupa UKS – Victoria z Chojny. Wcześniej wszystkim uczestnikom i liderom projektu podziękowała wiceburmistrz Cedyni Małgorzata Karwan, która podkreśliła, że wspieranie inicjatyw społecznych niezwykle leży na sercu zarówno jej, jak i burmistrzowi Adamowi Zarzyckiemu.

W ramach rewitalizacji na terenie naszej gminy przeprowadzonych będzie jeszcze w następnych latach sześć projektów, których koordynatorem z ramienia Fundacji jest Arkadiusz Małecki z Lubiechowa Dolnego. Projekt prowadzony jest we współpracy z Czachowskim Stowarzyszeniem Kobiet Aktywnych i Demokratycznych, Gminą Cedynia oraz Cedyńskim Ośrodkiem Kultury i Sportu.