Festyn nad Rozlewiskiem w Starym Kostrzynku

Stary Kostrzynek jest miejscem które kojarzy się od kilku lat z dobrym sercem, szczerością, niesieniem pomocy potrzebującym, kojarzy nam się z ludźmi o dużej wrażliwości, o bezinteresowności to wyjątkowe miejsce, w którym mieszkają i do którego przyjeżdżają wyjątkowi ludzie. 17 sierpnia po raz kolejny zorganizowano festyn o charakterze charytatywnym, z którego cały dochód przeznaczono na rehabilitację Oliwera Nowakowskiego. Kwota jaką zebrano przeszła najśmielsze oczekiwania – 27 600 zł.


Cała impreza odbywała się przy świetlicy, ale zanim zaczęła się zabawa, w kościele odprawił Mszę Świętą, zaproszony przez Mieszkańców Starego Kostrzynka ks. Prałat Jan Kazieczko. Sołtys – Dariusz Kopij, Pani Kazia Gartman Przewodniczaca KGW podziękowali w kościele za modlitwę i obecność księdzu Prałatowi, uczynił to również Pan Burmistrz Adam Zarzycki, przy okazji wspominając czasy w których ksiądz mieszkał w naszej gminie.


Burmistrz Cedyni również podziękował, podczas rozpoczęcia festynu panu Sołtysowi Dariuszowi Kopijowi przekazując podziękowania i statuetkę w kształcie serca, z napisem „Serce za Serce” za pracę i postawę godną naśladowania.

Takich tłumów i tylu atrakcji jeszcze nie było w Starym Kostrzynku . Była ogromna loteria fantowa, licytacja, samochody z czasów PRL, którymi chętni mogli jeździć. Przyjechali motocykliści prosto z Kostrzyna nad Odrą, byli nasi strażacy z Cedyni z pokazami sprzętu, ratownicy medyczni uczyli pierwszej pomocy, chętni mogli wybrać się na przejażdżkę bonanzą z Panem Stanisławem Pociejem z Cedyni. Dla dzieci przygotowano gry, zabawy, malowanie buzi, watę cukrową i dmuchane zamki. A dla wszystkich śpiewały i występowały: Basia Szałecka, Zosia Łebkowska, Wanessa Zagórska, Pani Ania Pędzik wraz ze swoimi dwiema córeczkami Amelką i Lenką a na zakończenie wystąpił zespół Gama- Stasia Kułaga, Helenka Jadach, Irena Caban i Agnieszka Nowacka- wszystkim dziękujemy.
Licytację prowadziły Magdalena Bajsarowicz, Ewelina Świderska, Małgorzata Karwan i Stasia Kopczyńska- która jest osobą niezwykle wrażliwą, kiedy usłyszała jaką kwotę otrzyma Oliwer na rehabilitację miała łzy szczęścia w oczach. Wszystkim Paniom bardzo dziękujemy.


Dziękujemy również wszystkim, dzięki którym uczestnicy imprezy mogli kupić smaczne potrawy i zaspokoić pragnienie.
Pięknie dziękujemy wszystkim, którzy ofiarowali tak dużo rzeczy na loterię i licytację. Dziękujemy za obecność, za każdą nawet najmniejszą pomoc. Dziękujemy wszystkim licytującym – to była fantastyczna zabawa.


Organizatorami festynu byli: Sołtys i Rada Sołecka Starego Kostrzynka, KGW Stary Kostrzynek, Iwona Nowakowska, Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu oraz Gmina Cedynia.

GALERIA