„Dzień rodziny” w Łukowicach – relacja

„Dzień rodziny”- pod takim tytułem odbyła się w sobotę, 8 czerwca 2024 roku impreza integracyjna w Łukowicach, gmina Cedynia.

Projekt został zorganizowany przez mieszkańców Łukowic w ramach funduszu sołeckiego. W sercu sołectwa, tj. boisku i placu zabaw, niedaleko świetlicy wiejskiej już od godziny 14:00 rozpoczęto od spotkania z historią pod nazwą „Łukowice i okolice- spotkanie z Głową”. Mieszkańcy i goście mogli wysłuchać opowiadań o historii miejsca w którym przebywają i jego okolic.

Dzieci i młodzież miała do wykorzystania dmuchane zamki. Zorganizowano malowanie twarzy, tatuaże, warkoczyki, watę cukrową i popcorn. Konkursy dla dzieci i młodzieży zorganizował szalony klaun, który sprezentował dzieciom piniatę. Odbyły się przejażdżki konne, które stanowiły nie lada atrakcję dla obecnych osób. Było ciasto, pyszności z grilla, a wieczór zakończono integracyjnym ogniskiem. Pogoda sprzyjała, a zabawa była przednia.

Organizatorzy serdecznie dziękują za wsparcie i pomoc w organizacji całego wydarzenia. Podziękowania kierujemy do Burmistrza Cedyni Piotra Głowniaka oraz Radnego Rady Miejskiej Patryka Bielaka za słodycze dla Naszych milusińskich. Sołtys wraz z Radą sołecką serdecznie dziękują każdemu, kto w jakikolwiek sposób przyczynił się do tego, aby ten dzień był tak kolorowy. Poniżej krótka relacja z wydarzenia.