Dzień Matki w Dolinie Miłości

W sobotę 25. maja odbył się rajd rowerowy Dzień Matki w Dolinie Miłości. Tym razem gościliśmy rowerzystów z Chojny, Mieszkowic i Trzcińska-Zdroju.

Zbiórka miała miejsce pod Ratuszem w Chojnie. Spotkaliśmy się tam z przewodnikiem, panem Andrzejem Krywalewiczem, który następnie oprowadził nas po Kościele Mariackim. Mieliśmy okazję wysłuchać historii tego przepięknego zabytku, który jest jednym z nawyższych gotyckich kościołów w Polsce. Weszliśmy również na taras widokowy, z którego podziwialiśmy panoramy Chojny.

Po zwiedzaniu wybraliśmy się w drogę. Jechaliśmy przepiękną trasą, prowadzącą pośród pól. Wtedy też przytrafiły się pierwsze dwie awarie.

W Krzymowie podzieliliśmy się na dwie grupy: część rowerzystów pojechała na ognisko w Stokach, zaś najwięksi śmiałkowie pojechali do Zatoni Dolnej, by zobaczyć Dolinę Miłości.

Obecnie park nie przypomina już dawnych lat świetności. Ścieżki są zarośnięte i niedostępne, a Dolina Miłości wygląda na zaniedbaną. Jest to naprawdę przykry widok. Mamy szczerą nadzieję, że kiedyś ten uroczy zakątek na powrót stanie się jedną z największych atrakcji okolic.

W Stokach zjedliśmy kiełbaski pieczone na ogniu, podjęliśmy się gry w bule oraz w wikinga. Dalsze rozgrywki zostały przerwane przez ulewę, którą bezpiecznie przeczekaliśmy pod daszkami. Nie wpłynęło to negatywnie na nasze nastroje – wprost przeciwnie, humor wszystkim dopisywał!

Po deszczu ruszyliśmy w drogę powrotną do Chojny. Pod Ratuszem dzieliliśmy sie jeszcze wrażeniami z tego dnia i już umawialiśmy na kolejne rajdy…

Serdecznie dziękujemy Centrum Informacji w Chojnie za umożliwienie zwiedzania Kościoła z przewodnikiem oraz Nadleśnictwu Chojna za przygotowanie opału na ognisko. Zadanie publiczne zostało dofinansowane ze środków otrzymanych od Powiatu Gryfińskiego.

https://ckrcedynia.blogspot.com/2024/05/dzien-matki-w-dolinie-miosci.html