Dzień Kobiet, Dzień Mężczyzn i Dzień Sołtysa – Golice 2024 relacja

W piątek, 8 marca 2024 r. Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu wraz z Gminą Cedynia, zorganizowali w świetlicy wiejskiej w Golicach uroczyste wydarzenie. Ten dzień był idealną okazją do świętowania Dnia Kobiet, Dnia Mężczyzn oraz Dnia Sołtysa. W sumie – każdy mieszkaniec i każda mieszkanka gminy Cedynia obchodzili tego dnia swoje święto.

Na dobry początek przyjęcia, Burmistrz Cedyni Adam Zarzycki wręczał każdej kobiecie pięknego tulipana, a Przewodniczący Rady Miejskiej w Cedyni Piotr Głowniak wręczał każdemu mężczyźnie drobny upominek – breloczek, niezbędnik każdego pana.

Sala świetlicy wypełniona była gośćmi, którzy licznie wzięli udział w wydarzeniu. Zastępca Burmistrza Małgorzata Karwan przywitała zgromadzonych. Następnie, wraz z Gospodarzem naszej Gminy Panem Adamem Zarzyckim, złożyli wszystkim Kobietom i wszystkim Mężczyznom piękne życzenia.

Burmistrz pamiętał również o szanownych sołtysach z naszej gminy. Na scenie wręczył każdej Pani Sołtys i Każdemu Sołtysowi skarbonkę na Fundusz Sołecki, życząc każdemu owocnej pracy na rzecz sołectwa i gminy, a także by z powodzeniem i satysfakcją mogli pełnić tak ważną funkcję w sołectwie. To dzięki współpracy z sołtysami udaje się organizować wiele imprez i spotkań nie tylko w Cedyni, ale właśnie w każdym z sołectw. Nasi sołtysi to prawdziwe skarby!

Piątkowy wieczór upłynął w bardzo miłej, koncertowej atmosferze. Gwiazdą tego wieczoru był pan Ryszard Sawicki – znakomity artysta, który oczarował publiczność coverami m.in. Krzysztofa Krawczyka oraz Elvisa Presleya. Goście wspaniale się bawili przy jego występach. Pan Ryszard przygotował dla zebranych niesamowite show.

Goście wsłuchali się również w wesołe występy dzieci przygotowujących się pod okiem pani Kamili Rączkowskiej. Wystąpiły zdolne artystki z COKIS: Sabina Strzelczyk, Kamila Błaszczyk oraz Lena Wieczorek, a także dziewczynki z zespołu Zwariowani jak muzyka z Piasku: Emilia i Magdalena Kucharskie, Kinga Pawełczyk, Sandra Bartosińska oraz Oliwia Marchewka.

Wystąpiła także niezawodna i utalentowana Wanessa Zagórska, która premierowo zaśpiewała dla gości nowy utwór w języku angielskim.

Przyjemnym występem uraczyła gości również pani Magdalena Puzik – kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Cedyni, która nie dość, że jest ambitną i pracowitą osobą, to jeszcze bardzo uzdolnioną wokalistką.

Również Zespół Czciborzanie umilił gościom wieczór, wykonując już znane i lubiane przez publiczność utwory.

Bardzo dużą niespodzianką dla gości był występ trio – sióstr, które przyjechały do naszej gminy z Boliwii! Mowa oczywiście o córkach pana Ryszarda Pocieja i jego małżonki Escarlen Prado Rojas. Państwo Pociej po blisko 30 latach przyjechali do Polski, do naszej gminy, by tutaj się osiedlić i dać córkom możliwość edukacji. Utalentowane siostry to Gabriela, która gra na skrzypcach, Maria Isabel, która gra na klawiszach a także Lucia grająca na gitarze. To był wyjątkowy, pełen emocji występ, zapierający gościom dech w piersiach. Naturalna muzyka i piękne głosy sióstr idealnie ze sobą komponowały.

Gościom podano pyszną kolację. Można było również częstować się ciastem i kawą.

Bardzo dziękujemy wszystkim gościom za przybycie i za wspólnie miło spędzony wieczór. Gorące podziękowania kierowane są również w stronę sponsorów i darczyńców, którzy umożliwili organizację tego wydarzenia. Dziękujemy również całej kadrze COKiS, która, jak zawsze, pięknie wszystko przygotowała.

GALERIA ZDJĘĆ