Dzień Edukacji Narodowej – relacja

W dniu 14 października 2019r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Bohaterów I Armii Wojska Polskiego w Cedyni obchodzone były dwie uroczystości: Dzień Edukacji Narodowej oraz ślubowanie klas pierwszych. Na początku imprezy dzieci i młodzież miały okazję podziękować wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły za ciężką pracę i trud włożony w ich edukację, wychowanie oraz opiekę. Uczniowie przygotowali krótki występ muzyczny i rozdali nauczycielom upominki.

Burmistrz Cedyni Adam Zarzycki złożył na ręce wicedyrektora Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Alicji Kordylasińskiej życzenia od całego samorządu oraz mieszkańców skierowane do wszystkich pracowników oświaty. Podczas drugiej części uroczystości klasy 4-8 udały się do sali gimnastycznej, w której odbyły się warsztaty taneczne. Młodsze klasy uczestniczyły w ślubowaniu pierwszaków, którym towarzyszyli pełni emocji rodzice. Pierwszoklasiści pod opieką wychowawców przygotowali ciekawy, pełen humoru występ, który zachwycił wszystkich zgromadzonych.

Po części artystycznej była pora na część bardziej oficjalną, podczas której nastąpiło uroczyste ślubowanie. Dzieci otrzymały dyplomy i stały się pełnoprawnymi uczniami cedyńskiej szkoły.