Dożynkowe podziękowania

Dożynki to nierozerwalny element naszej polskiej tradycji, podziękowanie z plony, za ciężką pracę naszych rolników, którym należą się słowa uznania i ogromnego szacunku. Podczas dożynkowej  Mszy Świętej dary ziemi w postaci symbolicznych wieńców poświęcił ksiądz dziekan kanonik Michał Kostrzewa, za co składamy mu serdeczne podziękowania.

Te najpiękniejsze z obchodzonych obyczajów nie mogłyby się odbyć, gdyby nie olbrzymia pomoc i zaangażowanie naszych sponsorów, organizacji, stowarzyszeń i osób indywidualnych, za co w najserdeczniejszych słowach gorąco dziękujemy. Chcielibyśmy ich wymienić, kłaniając się w podziękowaniu: Szczecińskie Kopalnie Surowców Mineralnych S.A,  Marek Przybyła „Maliko ZOO SHOP”,  Bank Spółdzielczy w Chojnie, HAG AG- Muller Heinz, August Gesch Nicolas, „Gospoda u Barbary”- Barbara i Władysław Edelmuller,  Janusz Wolski,  Zdzisław Tondel, Wioleta Węcławska,  Waldemar Gorzelańczyk i Gabriela Głodek- PIZZERIA AVANTI,  Adam Babicki dzięki któremu było barwnie i kwiatowo, Ewelina Świderska, Jolanta Pociej, Katarzyna Sobala, Monika Rogowska, Lucyna Kuta, Mariola Jaworska, Krystyna Jachowicz, Bożena Drozdowska, Irena Caban, Agnieszka Nowacka- Nadodrzański Dom Seniora, Mc Donald’s, Helena Kubik, Justyna i Marcin Zientara,  Edward i Alicja Jaworscy,  Wojtek Fedorowski, Kazimierz Pociej,  Stanisław Pociej, Marek Drela, Nadleśnictwo Mieszkowice, Zespół Czciborzanie, Zespół GAMA, Ewa Kwiecień,  Grzegorz Kopij. Dziękujemy także tym sponsorom, którzy nie chcieli być wymieniani z imienia i nazwiska.

Dziękujemy za pomoc Ochotniczym  Strażom  Pożarnym oraz Młodzieżowym Drużynom Pożarniczym  z Cedyni i Czachowa pod opieką Arkadiusza Mruka, Łukasza Kałużyńskiego i Łukasza Zatora.

Ogromne podziękowania dla mieszkańców ulicy Kościuszki w Cedyni za dekoracje uliczne podczas przemarszu korowodu dożynkowego– mamy nadzieję, że ten zwyczaj będzie się rozwijać i utrwalać.

Najserdeczniejsze podziękowania należą się Sołectwom, Rolnikom i mieszkańcom – za ogromne  zaangażowanie i pracę, by znów cedyńskie dożynki stały się słynne w całym regionie. Bez tradycji naród nie ma korzeni i to drzewo usycha – dbamy o nie wspólnym wysiłkiem, pracą, ale także zabawą.

Dziękujemy Państwu z całego serca.

Dyrektor COKiS Małgorzata Karwan

Główny sponsor imprezy – Szczecińskie Kopalnie Surowców Mineralnych SKSM S.A.