Dożynkowe Konkursy z Akcentem Leśnym

Podczas Dożynek Gminnych w Cedyni, jak co roku, sołectwa brały udział w tradycyjnych konkursach. Przeprowadzony został konkurs na Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy z Akcentem Leśnym. Komisja konkursowa oceniała aż 16 wieńców, co oznacza, że każde sołectwo z Gminy Cedynia w tym roku wystawiło swoje prace. Oceniając wkład pracy, wygląd, nowoczesność, innowacyjne rozwiązania oraz ilość materiałów użytych do stworzenia wieńca, komisja wyłoniła zwycięzców:

I miejsce Sołectwo Bielinek

II miejsce Sołectwo Siekierki

III miejsce Sołectwo Piasek

wyróżnienie Sołectwo Lubiechów Dolny.

Wszystkie wieńce zostały nagrodzone.

Kolejnym konkursem był Konkurs Kulinarny na Najsmaczniejszą Potrawę Pochodzenia Leśnego. 9 sołectw, które uczestniczyło w rywalizacji, przygotowało wspaniałe potrawy, które nie tylko były smaczne, ale również pięknie się prezentowały. Każde stoisko sołectwa było udekorowane, a przedstawiciele sołectw zachęcali gości do degustacji potraw.

Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców:

I miejsce Sołectwo Lubiechów Dolny

II miejsce Sołectwo Żelichów

III miejsce Sołectwo Golice.

Przeprowadzony został również konkurs plastyczny dla dzieci pt. „Leśna Polana”. Dzieci wykonały prace używając różnych technik malarskich. Każda z prac przedstawiała leśną polanę oczami dzieci.

I miejsce zajęła Hanna Tondel

II miejsce Amelia Szablewska

III miejsce Zofia Majchrzak.

Nagrody w powyższych konkursach zakupione były dzięki dofinansowaniu z Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych.

Dodatkowo, przeprowadzono konkurs na Najpiękniejszy Bukiet z Akcentem Leśnym. Komisja oceniała 13 bukietów, które były skomponowane przy użyciu wielu ciekawych roślin.

I miejsce w konkursie zajęło Sołectwo Golice

II miejsce Sołectwo Czachów

III miejsce Sołectwo Bielinek.

Nagrody za wszystkie konkursy wręczył burmistrz Adam Zarzycki, Przewodniczący Rady Miejskiej w Cedyni Piotr Głowniak, Zastępca Burmistrza Małgorzata Karwan, Sekretarz Cedyni Anna Witek, a także przedstawiciele poszczególnych komisji konkursowych.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim sołectwom, które licznie wzięły udział w Dożynkach Gminnych Cedynia 2023, za ich zaangażowanie oraz przygotowanie.

Dożynkowe Konkursy z Akcentem Leśnym
Dożynkowe Konkursy z Akcentem Leśnym
Dożynkowe Konkursy z Akcentem Leśnym