Dni Cedyni – Integracyjnie, kulturalnie i sportowo

W sobotnie popołudnie odbyły się dalsze działania w ramach projektu Integracyjnie, kulturalnie i Sportowo – Cedynia 2019. Na scenie i przed sceną amfiteatru podziwialiśmy wspaniałe występy grupy bębniarzy z Niemiec i polskich artystów ze SP Piasek, grających na rogach myśliwskich. Jednak największe emocje wzbudziły wspólne warsztaty, które połączyły bębniarzy, grających na rogach i akordeon instruktora w wyjątkowy występ – to było coś zupełnie nowego.  Polsko – niemiecka grupa na zakończenie warsztatów zagrała dwa utwory „Pojedziemy na łów” i drugi „Powitanie”. Gościliśmy w ramach projektu chór ze Schwedt i nasz chór Czciborzanie z Cedyni. Oba chóry wystąpiły na początku oddzielnie w swoich repertuarach.  Następnie odbyły się warsztaty  muzyczne na zakończenie. Chóry  zaśpiewały  dwie piosenki „Panie Janie”  – chór niemiecki w języku polskim, a polski w niemieckim. Druga piosenka to „Banda, banda” i „Rossamunde” na przemiennie, po polsku i po niemiecku.
Wieczorem uczestnicy projektu bawili się wspólnie przy zespole „Szczęśliwy traf” oraz dyskotece prowadzonej przez DJ-ów.

Projekt dofinansowany był przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interregg V A Meklemburgia – Pomorze Przednie/Branderburgia/Polska w Euroregionie Pomerania).