Cedyński Jarmark Wielkanocny 2024 – relacja

Cedyński Jarmark Wielkanocny odbył się 16 marca. Po raz kolejny, tak jak w przypadku Jarmarku Bożonarodzeniowego, w nowej lokalizacji – na placu targowym przy przystanku PKS w Cedyni. Jest to miejsce widoczne, przyciągające zarówno mieszkańców, jak i przejezdnych.

Na placu zrobiło się gwarno i kolorowo, mimo pochmurnej i lekko deszczowej pogody. Wystawcy prezentowali swoje wyroby rękodzielnicze. Można było zakupić smaczne ciasta, pyszne potrawy i wędliny, świąteczne ozdoby i stroiki, wyroby ceramiczne, wyjątkowe rzeźby, piękną biżuterię, świece oraz wiele innych produktów własnoręczni wykonanych przez lokalnych rzemieślników.

Zwiedzający mogli posilić się pysznym żurkiem, na który gorąco zapraszał Burmistrz Cedyni Adam Zarzycki. Gospodarz naszej gminy, w asyście sołtysa Piasku Krzysztofa Dudy, przechadzał się między stoiskami wręczając wszystkim uczestnikom kolorowe palmy wielkanocne oraz niespodzianki dla dzieci w postaci jajek na śmingusa dyngusa. Uśmiechy obdarowanych były bezcenne.

To był bardzo miły czas. Nikt z przybyłych na jarmark gości nie wyszedł z pustymi rękami. Cedyński Jarmark Wielkanocny był wspaniałą okazją do poznania lokalnych i regionalnych tradycji oraz zwyczajów związanych ze świętami wielkanocnymi.

Wszystkim wystawcom i rękodzielnikom składamy serdeczne podziękowania za uczestnictwo. Dziękujemy również wszystkim gościom uczestniczącym w jarmarku oraz każdemu, kto przyczynił się do jego organizacji.

GALERIA ZDJĘĆ