Burmistrz Adam Zarzycki z absolutorium

Z punktu widzenia samorządowca, dzisiejsza sesja była jedną z najważniejszych. To podsumowanie roku pracy urzędującego burmistrza przez radnych. Wcześniej dokumenty i sprawozdania są wnikliwie analizowane przez Regionalną Izbę Obrachunkową i na podstawie jej opinii Radni podejmują decyzję w sprawie udzielenia absolutorium.

Burmistrz Cedyni Adam Zarzycki otrzymał votum zaufania oraz udzielono mu absolutorium.

Dziękując, Burmistrz powiedział, że rok ubiegły był dla cedyńskiego samorządu niezwykle ciężki. W tym roku dotknęła nas, tak jak i wszystkich dokoła, pandemia, która na pewno przełoży się na wyniki budżetu.

Zaciskając pasa Cedynia nie rezygnuje jednak z inwestycji – budowa ścieżki rowerowej Cedynia – Osinów Dolny idzie pełną parą, trwają remonty i budowy, tworzona jest dokumentacja do następnych.

W dalszym ciągu sesji Radni zajęli się sprawami bieżącymi – przegłosowano m.in. wnioski o udzielenie dotacji dla gminnych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, raport o stanie monitorowania i oceny realizacji celów określonych w Lokalnym Programie Rewitalizacji Gminy Cedynia na lata 2017 – 2023, za okres 2017 – 2019 oraz uchwałę dotyczącą zmian w statucie Związku Gmin Dolnej Odry.

W przerwie pomiędzy posiedzeniami komisji a sesją Radni podjęli wyzwanie #gaszynchallenge i zebrali pieniądze dla chorego Frania.

OBEJRZYJ FILM Z WYZWANIA

absolutorium
absolutorium