Animacje i występy w Cedyni

W sobotę od godziny 15 na deskach amfiteatru miejskiego w Cedyni podziwialiśmy występy dzieci i młodzieży biorących na co dzień udział w zajęciach muzycznych w COKIS, pod okiem instruktora śpiewu i gry na instrumentach, Pani Ewy Kwiecień. Swoje umiejętności zaprezentowała również grupa taneczna ze szkoły Siempre Latino. Publiczność wspólnie bawiła się przy piosenkach i muzyce naszych lokalnych zespołów Gama i Czciborzanie.

W międzyczasie nasi milusińscy korzystali z atrakcji przygotowanych przez animatorów, którzy malowali im twarze, pokazywali taneczne układy z szarfami, puszczali wspólnie z nimi bańki mydlane. Najmłodsi chętnie korzystali z dmuchanych zamków. Podczas wydarzenia można było potrzymać na ręce małą sówkę o imieniu Gustaw, która swoją obecnością zachwyciła maluchów, a także zobaczyć i kupić coś na stoiskach przygotowanych przez zaproszonych rzemieślników. Odwiedzili nas producenci miodów pitnych, chleba, powideł śliwkowych, czy syropu z mięty. Swoje prace wystawił również nasz lokalny rzemieślnik, Pani Małgorzata Małecka.

W tym roku Cedynię odwiedził tabor cygański. Autentyczny wóz, namioty, wystawa strojów i chust, stoisko z literaturą cygańską, bajki dla dzieci, tradycyjne potrawy – to wszystko czekało na nas od godz. 16 przy basenie miejskim. Można było udać się także do prawdziwej wróżki przepowiadającej przyszłość.

Link do galerii na Facebooku: https://www.facebook.com/cedynia/photos/pcb.2680633982060379/2680620732061704/