100 drzew na stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości!

Akcję sadzenia setki drzew na setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości zorganizowała Pani Beata Jachimowicz – Bogdanowicz wraz z pracownikami Nadleśnictwa Chojna.

Nieopodal Markocina leśnicy wyznaczyli, przygotowali  i ogrodzili teren, byśmy wspólnie mogli zasadzić sadzonki dębów. Nie było wśród nas osób, które narzekałyby na ciężką pracę, czy zmęczenie. Powstały nawet grupy rywalizujących ze sobą uczniów, dla których sadzenie było frajdą i dobrą zabawą, a także okazją do udowodnienia sobie i innym, że jest się niezwykle sprawnym i skutecznym w kopaniu dołów w lekko zmarzniętej ziemi. Niektórzy próbowali pobić rekord, kto więcej drzew zasadzi, inni próbowali jak najszybciej zakończyć swoją rajkę, by wygrać konkurs na szybkość. Najważniejszym i tak jest fakt, że symboliczne 100 drzew urośnie dzięki pracy naszych uczniów i uczci tak ważną dla wszystkich Polaków rocznicę.

W niedalekiej przyszłości niezwykłym doświadczeniem będzie także obserwacja wzrastających dębów. Być może za kilkadziesiąt lat ktoś uroni łzę, gdy zobaczy wspaniały las, który z pewnością będzie ozdobą tej okolicy.

Dziękujemy serdecznie Nadleśnictwu za miłą współpracę i  ognisko, przy którym mogliśmy się posilić gorącą kiełbaską i ogrzać herbatą po ciężkiej pracy.