Złote Gody 2023

Rocznica ślubu to piękne święto, które przypieczętowuje spędzone u boku bliskiej osoby wspaniałe lata. Dzielenie razem życia to niełatwa sztuka, która często wymaga pójścia na kompromis. W rzeczywistości niewielu przypada w udziale świętowanie takiego jubileuszu, jakim jest 50 rocznica ślubu.

Odznaczonych zostało 5 par, które związek małżeński zawarły przed ponad 50 -laty. Jubilaci zostali odznaczeni przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Medale otrzymali Państwo: Grażyna i Krzysztof Wieczorek, Janina i Zdzisław Gabryś, Krystyna i Jan Wąsik, Krystyna i Szczepan Niżnik oraz Maria i Stanisław Olechnowicz (nieobecni).

Aktu uhonorowania dokonał Burmistrz Cedyni Adam Zarzycki dedykując Szanownym Jubilatom słowa uznania i podziękowania za piękny przykład dla młodszych pokoleń. Ponadto każda z par otrzymała kwiaty oraz dyplom z życzeniami.

W uroczystości wzięli udział również Małgorzata Karwan – zastępca burmistrza Cedyni, Piotr Głowniak – przewodniczący Rady Miejskiej w Cedyni, ksiądz kanonik dziekan Michał Kostrzewa, dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Cedyni Magdalena Filińska oraz Alicja Kordylasińska, a także najbliższe osoby odznaczonych par.

Aby ten dzień był jeszcze milszy, jubilaci wysłuchali występów artystycznych Mariki Filińskiej, Amelii Szablewskiej oraz przedszkolaków z grupy Słoneczka.

Drodzy Jubilaci! Przyjmijcie najserdeczniejsze gratulacje, wyrazy najgłębszego uznania i uszanowania od władz i całego społeczeństwa naszej gminy. Życzymy, by kolejne lata upływały Państwu w szczęściu, zdrowiu i miłości, wszystkiego najlepszego oraz następnych pięknych jubileuszy.