Nagrody Starosty Gryfińskiego przyznane

Bociany to symboliczne statuetki przyznawane zwycięzcom plebiscytu Nagroda Starosty Gryfińskiego, wraz z czekiem o wartości 4 000 zł, za promocję powiatu gryfińskiego.

Kandydaci nominowani są w trzech kategoriach. Burmistrz Cedyni Adam Zarzycki złożył trzy nominacje do konkursu, po jednej w każdej z nich.

W kategorii Kultura i Sztuka nominowana została pani Ewa Kwiecień, za jej szczególne zaangażowanie w rozwój kulturalny dzieci, młodzieży i seniorów z gminy Cedynia.

W kategorii Sport i Turystyka burmistrz Cedyni wskazał kandydaturę pana Pawła Paska – społecznika z gminy Cedynia, który prowadzi zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży.

W kategorii Pro Publico Bono nominowany został pan Dariusz Żeromski i to właśnie on zdobył główną nagrodę w plebiscycie.

Pan Dariusz udziela się charytatywnie w gminnym przytulisku dla bezdomnych zwierząt. Kieruje również grupą wolontariuszy, którzy każdego dnia poświęcają swój wolny czas na zajmowanie się lokatorami przytuliska. Pan Żeromski prowadzi również dla mieszkańców zajęcia z jogi, a dochód z nich w całości przeznaczany jest na potrzeby schroniska.

To człowiek o wielkim sercu, który daje innym przykład, jak pomagać. Za tą szczególną postawę, wkład w promocję gminy Cedynia oraz powiatu gryfińskiego pan Dariusz otrzymał najwyższe wyróżnienie podczas 18. gali rozdania Nagród Starosty Gryfińskiego, która odbyła się 07 grudnia 2023 w Centrum Kultury w Baniach.

W gali wziął udział burmistrz Adam Zarzycki, skarbnik Magdalena Krupińska oraz Małgorzata Karwan – zastępca burmistrza, która jest członkiem kapituły honorowej przyznającej nagrody.