Jarmark Bożonarodzeniowy i Wigilia Miejska – relacja

Coraz bliżej święta… Z tej okazji w Cedyni, 10. grudnia, zorganizowany został Jarmark Bożonarodzeniowy. Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 13. Do Cedyni zjechało wielu wystawców i rękodzielników z różnych stron naszego województwa, np. z Lisiego Pola, z Morynia, ze Stargardu. Wiele stoisk zostało przygotowanych również przez wystawców z naszej gminy: przez sołectwa, radę rodziców Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Cedyni, czy też spółdzielnie i stowarzyszenia. Zebranych na jarmarku przywitała zastępca burmistrza pani Małgorzata Karwan, przedstawiając rękodzielników i dając możliwość zaprezentowania siebie oraz swojego warsztatu. Zwiedzający jarmark mogli zakupić na stoiskach wszelkiego rodzaju ozdoby świąteczne, stroiki, świeczniki, pyszne ciasta, bożonarodzeniowe potrawy a także swojskie wędliny.

Na jarmarkowej scenie mogliśmy zobaczyć i usłyszeć niezawodnych młodych artystów z COKiS: Kubę Świątka, Marikę Filińską, Lenę Wieczorek, Zuzannę Mieczkowską oraz Antosia Końcuba, którzy pod czujnym okiem i uchem pani Ewy Kwiecień przygotowali świąteczny repertuar. Debiut na jarmarkowej scenie mieli artyści z Piasku – dzieci przebrane w czarodziejskie stroje porwały publiczność do tańca i śpiewu.

W międzyczasie na jarmarku „grasował” święty Mikołaj, który tańczył i bawił się z dziećmi, rozdawał smakołyki, a następnie rozdał paczki dzieciom z Cedyni.

Uczestnicy jarmarku, którzy nie napisali jeszcze listu do Mikołaja mogli na miejscu to zrobić i wrzucić do skrzynki na listy, z której poczta dotrze oczywiście do rąk własnych Mikołaja.

Wielką niespodzianką było pojawienie się Moto Mikołajów, którzy wjechali na teren imprezy rozdając świąteczne słodycze i dzieląc się z zebranymi radością i optymizmem. Chętni mogli zrobić sobie pamiątkową fotografię na motocyklu.

O godzinie 15 rozpoczęła się Wigilia Miejska dla wszystkich mieszkańców gminy oraz przybyłych gości. Najpierw ksiądz kanonik dziekan Michał Kostrzewa odmówił modlitwę, następnie burmistrz Adam Zarzycki złożył wszystkim zebranym piękne świąteczne życzenia, po czym rozdane zostały opłatki, by każdy mógł podzielić się z każdym, życząc sobie nawzajem samych serdeczności.

Tą wyjątkową chwilę umilił zespół Czciborzanie, który w powiększonym składzie, wykonywał różne kolędy i pastorałki.

Pracownicy COKiS przygotowali na wspólną wigilię pyszne świąteczne potrawy. Raczyliśmy się barszczem, pierogami oraz krokietami. Na deser były smaczne ciasta oraz gorąca kawa i herbata.
Jarmarki Bożonarodzeniowe to idealna okazja do integracji i wprowadzenia mieszkańców gminy Cedynia w świąteczny klimat. Mamy nadzieję, że uczestnicy jarmarku wrócili do domów zadowoleni z udanymi świątecznymi zakupami.

« z 3 »