Szukaj

Rozstrzygnięcie konkursu „Kwiatami Cedynię upiększamy”

Konkurs na najładniejszy ogródek przydomowy, balkon i posesję w Gminie Cedynia został rozstrzygnięty. Do drugiej edycji konkursu o nagrodę Przewodniczącego Rady Miejskiej w Cedyni „KWIATAMI CEDYNIĘ UPIĘKSZAMY” złożono 15 wniosków.

Komisja konkursowa oceniała zgłoszone ogrody, balkony i posesje pod względem kreatywności,  oryginalności, wykonania ciekawych aranżacji i kompozycji roślinności, walorów estetycznych i architektonicznych (wykorzystanie architektury ogrodowej, elementów zdobniczych, zagospodarowanie strefy wypoczynku, elewacja i wygląd budynku itp.) oraz różnorodność roślinności i jej utrzymania. Celem konkursu jest przede wszystkim zaktywizowanie mieszkańców naszej gminy do systematycznej dbałości o estetykę otoczenia, promocja pomysłowości oraz nowatorskich rozwiązań dekoracyjnych oraz zwrócenie uwagi na walory krajobrazowe i ochronę środowiska.  Do wygrania były nagrody finansowe.

Komisji konkursowej przewodniczył Andrzej Mazur- wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Cedyni. Skład komisji: Sebastian Portkowski (kierownik Referatu Planowania, Infrastruktury i Ochrony Środowiska); Arkadiusz Łysik (dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej); Grażyna Mażol (koordynator Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych); Ewa Malesa (specjalista w Centrum Promocji i Turystyki w Cedyni); Anna Puchalska (inspektor w Referacie Planowania, Infrastruktury i Ochrony Środowiska).

Oceny dokonano w dwóch etapach: podczas wizji lokalnej, podczas której komisja mogła zapoznać się bezpośrednio ze zgłoszeniami w terenie, oraz podczas obrad podsumowujących poszczególne głosy członków komisji. Wybór był bardzo trudny. Wszystkie zgłoszone propozycje zachwyciły jurorów.

Oto zwycięzcy konkursu w poszczególnych kategoriach:

kategoria „Ogródek”


1.    Janina Borucińska z Cedyni


2.    Maria Durnakowska z  Bielinka


3.    Teresa Juszczyk ze Starego Kostrzynka

 

kategoria „Posesja”


1.    Alina Zielińska z Czachowa


2.    Grażyna i Zbigniew Bogdanowiczowie z Cedyni


3.    Bogumiła Henkelman z Lubiechowa Dolnego

 

kategoria „Balkon”


1.    Jadwiga Wisłocka z Cedyni


2.    Paulina Dawidowicz z Cedyni


Nagrody oraz pamiątkowe dyplomy dla zwycięzców i uczestników Konkursu zostaną wręczone podczas Dożynek Gminnych 10 września 2017 r. w Golicach.

Gratulujemy!

Informacje

Dla mieszkańcówDla turystówDla inwestorówPodatki i opłaty lokalneDokumenty strategiczneGmina CedyniaDni CedyniGalerie i multimedia

Na skróty

Cedyński Ośrodek KulturySołectwa Gminy CedyniaStowarzyszeniaMuzeum Regionalne w CedyniPlacówki oświatyParafie 

O Cedyni

Bitwa pod CedyniąSzlak CysterskiCedynia na okrągłoCedyński Park KrajobrazowyMapa GminyMonitoring