Szukaj

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej - Ankietyzacja

Gmina Cedynia przystąpiła do opracowania Planu Gospodarki Niskoemisyjnej. Przygotowanie dokumentu pozwoli zaplanować działania na najbliższe lata na rzecz ochrony i poprawy jakości powietrza w naszej gminie. Zapraszamy mieszkańców i przedsiębiorców do wypełnienia ankiety inwentaryzującej emisję.

W przyszłości dzięki posiadanemu opracowaniu gmina będzie mogła w przyszłości uzyskać dofinansowanie na działania zmierzające do osiągnięcia celów pakietu klimatyczno-energetycznego Europy (np. na działania termomodernizacyjne dla budynków użyteczności publicznej, czy dofinansowanie montażu kolektorów słonecznych dla budynków mieszkalnych).

Opracowanie dokumentów zostało zlecone firmie ATsys Sp. z o.o SK z siedzibą w Katowicach, przy ul. Ligockiej 103.

Głównym zamierzeniem Planu jest przyczynienie się do osiągnięcia celów określonych w pakiecie klimatyczno-energetycznym do roku 2020, tj.:
•    redukcji emisji gazów cieplarnianych,
•    zwiększenia udziału energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych,
•    redukcji zużycia energii finalnej, co ma zostać zrealizowane poprzez zwiększenie efektywności energetycznej,
•    poprawy jakości powietrza.

W związku z powyższym, zwracamy się z prośbą do mieszkańców i przedsiębiorców o wypełnienie ankiety inwentaryzującej emisję. Uzyskane informacje są niezbędne do zaplanowania realnych działań na terenie naszej gminy. Zebrane dane analizowane będą jedynie zbiorczo, przez uprawnione osoby z zachowaniem zasad poufności.

Każdy mieszkaniec wypełniając ankietę bierze aktywny udział w przygotowaniu Planu Gospodarki Niskoemisyjnej i ma wpływ na jego kształt. Ankietę można wypełnić i od razu przesłać on-line, korzystając z poniższych linków:
•    mieszkańcy:         http://pgn.atsys.pl/cedynia/ankieta
•    przedsiębiorcy:    http://pgn.atsys.pl/cedynia/firmy

Ankietę można również pobrać w postaci pliku i wypełnić w edytorze tekstu lub wydrukować i wypełnić papierowo. Poniżej linki do plików:
•    mieszkańcy:
o    plik w formacie pdf:  http://pgn.atsys.pl/cedynia/ankieta.pdf
o    plik w formacie doc: http://pgn.atsys.pl/cedynia/ankieta.doc

•    przedsiębiorcy:
o    plik w formacie pdf:  http://pgn.atsys.pl/cedynia/firmy.pdf
o    plik w formacie doc:  http://pgn.atsys.pl/cedynia/firmy.doc

Wypełniony plik można przesłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wersję papierową należy dostarczyć do Urzędu Gminy Cedynia lub przesłać w wersji elektronicznej na adres e-mail: : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Dziękujemy!

Informacje

Dla mieszkańcówDla turystówDla inwestorówPodatki i opłaty lokalneDokumenty strategiczneGmina CedyniaDni CedyniGalerie i multimedia

Na skróty

Cedyński Ośrodek KulturySołectwa Gminy CedyniaStowarzyszeniaMuzeum Regionalne w CedyniPlacówki oświatyParafie 

O Cedyni

Bitwa pod CedyniąSzlak CysterskiCedynia na okrągłoCedyński Park KrajobrazowyMapa GminyMonitoring