Szukaj

Z alkoholem przegrasz

Sezon wakacyjny co roku wiąże się ze zwiększoną ilością wypadków na obszarach wodnych. Niestety, przyczyną niektórych z nich jest nietrzeźwość poszkodowanych, aż 30 % utonięć w Polsce spowodowana jest alkoholem.

Województwo zachodniopomorskie to częste miejsce wypoczynku, turyści licznie odwiedzają plaże m.in. w Mielnie, Międzyzdrojach czy Pobierowie. Wielu przyjezdnych wczasowiczów nie ma do czynienia na co dzień z obszarami wodnymi, część z nich także nie potrafi bądź słabo pływa. Niedostateczna umiejętność pływania lub zmęczenie połączone z alkoholem jest niezwykle niebezpieczne. W odpowiedzi na ten problem Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego wspólnie z WOPR zainicjował kampanię „Z alkoholem przegrasz”. Celem kampanii jest propagowanie trzeźwości i ukazanie zagrożeń i negatywnych skutków spożywania alkoholu podczas wypoczynku nad i na wodzie. Kampania polega na ekspozycji w sezonie letnim plakatów oraz billboardów promujących trzeźwy wypoczynek nad wodą. Opracowane zostały również ulotki oraz gadżety reklamowe które dystrybuowane będą na plażach morskich i śródlądowych. Kampania promowana będzie również poprzez naklejki na tyłach autobusów PKS jeżdżących na trasach do kąpielisk oraz poprzez emisję plansz reklamowych na ekranach w szynobusach Przewozów Regionalnych.

PlakatDEKALOG PLAŻOWICZA

http://www.wws.wzp.pl/zwalczanie-uzaleznien/aktualnosci/z-alkoholem-przegrasz

Z alkoholem przegrasz

Informacje

Dla mieszkańcówDla turystówDla inwestorówPodatki i opłaty lokalneDokumenty strategiczneGmina CedyniaDni CedyniGalerie i multimedia

Na skróty

Cedyński Ośrodek KulturySołectwa Gminy CedyniaStowarzyszeniaMuzeum Regionalne w CedyniPlacówki oświatyParafie 

O Cedyni

Bitwa pod CedyniąSzlak CysterskiCedynia na okrągłoCedyński Park KrajobrazowyMapa GminyMonitoring