Szukaj

Międzynarodowy Program Stypendialny DBU

Otrzymaliśmy od Stowarzyszenia Środowisko dla Środowiska ogłoszenie o Międzynarodowym Programie Stypendialnym DBU z zakresu ochrony środowiska w Polsce, z prośbą o rozpropagowanie wśród mieszkańców. Poniżej informacje o programie (otrzymane od Stowarzyszenia).

Jako Stowarzyszenie Środowisko dla Środowiska, które jest oficjalnym partnerem Deutsche Bundesstiftung Umwelt jesteśmy odpowiedzialni za promocję Międzynarodowego Programu Stypendialnego DBU z zakresu ochrony środowiska w Polsce, dzięki któremu absolwenci polskich uczelni mogą odbywać płatne staże w Niemczech.

Celem programu stypendialnego jest wspieranie już od 20 lat rozwoju zawodowego najlepszych w Polsce młodych specjalistów w ochronie środowiska, a także możliwość wzbogacenia wiedzy zdobytej na studiach o praktyczne doświadczenia. Jednym z celów programu jest także obok podnoszenia kwalifikacji zawodowych stypendystów utworzenie sieci trwałych kontaktów w dziedzinie ochrony środowiska pomiędzy ekspertami z Niemiec i Europy Środkowo-Wschodniej oraz przełamywanie barier w ponadgranicznej współpracy na rzecz ochrony środowiska przyrodniczego.

W czerwcu rozpoczynamy kolejny nabór uczestników, tym razem już do XXI edycji. Nabór zakończy się 16 września br.

Program skierowany jest do absolwentów polskich uczelni z tytułem magistra, bądź studentów ostatniego roku studiów, a także doktorantów, którzy ukończyli studia w ciągu ostatnich trzech lat i nie ukończyli jeszcze 31 roku życia.

Zarówno w tekście jak i na plakacie znajdują się szczegółowe informacje na czym polega stypendium, dodatkowe informacje mogą Państwo znaleźć na stronie internetowej http://www.sds.org.pl/index.php jak i na profilu facebookowym https://www.facebook.com/Stypendia.DBU

Miejsca i terminy:
Aplikacja online: 16.06.2017 - 16.09.2017: www.dbu.de/2584.html.
Rozmowy kwalifikacyjne: Poznań, 18-19.10.2017
Ceremonia wręczenia stypendiów: Warszawa, 25.11.2017
Rozpoczęcie stypendium: Osnabrück, 9.02.2018
Właściwą część stypendium poprzedza dwutygodniowy kurs wprowadzający

Międzynarodowy Program Stypendialny DBU

Informacje

Dla mieszkańcówDla turystówDla inwestorówPodatki i opłaty lokalneDokumenty strategiczneGmina CedyniaDni CedyniGalerie i multimedia

Na skróty

Cedyński Ośrodek KulturySołectwa Gminy CedyniaStowarzyszeniaMuzeum Regionalne w CedyniPlacówki oświatyParafie 

O Cedyni

Bitwa pod CedyniąSzlak CysterskiCedynia na okrągłoCedyński Park KrajobrazowyMapa GminyMonitoring