Szukaj

Podpisanie listu intencyjnego

Burmistrz Cedyni Gabriela Kotowicz podpisała 20 marca 2017 r. w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim list intencyjny o współpracy pomiędzy Gminą Cedynia a Polską Spółką Gazownictwa. Oznacza to, że istnieją realne szanse na powstanie na terenie gminy odcinka dystrybucyjnej sieci gazowej.

W najbliższym czasie zostaną przeprowadzone badania potencjału rynku, a nastepnie analiza warunków ekonomicznych i technicznych budowy gazociągu dystrybucyjnego doprowadzającego gaz do miejscowości w gminie Cedynia. Na podstawie przeprowadzonych analiz zapadnie decyzja o budowie gazociagu, bądź powstaniu, w przypadku braku możliwości przyłączenia do gazociągu przesyłowego, tzw. wyspowych stacji regazyfikacyjnych.

Listy intencyjne  zawierające ogólne zasady współpracy podpisali w dniu wczorajszym przedstawiciele samorządów sześciu gmin województwa zachodniopomorskiego: Nowego Warpna, Suchania, Bań, Cedyni, Dobrzan i Trzcińska Zdroju. Do 2022 roku Polska Spółka Gazownictwa zainwestuje ponad 105 milionów złotych w rozwój sieci gazownictwa na Pomorzu Zachodnim. Gminy nie poniosą w związku z tym żadnych kosztów.

Zdjęcia pochodzą ze strony Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego (autor: Pan Jarosław Leszkiewicz).

Informacje

Dla mieszkańcówDla turystówDla inwestorówPodatki i opłaty lokalneDokumenty strategiczneGmina CedyniaDni CedyniGalerie i multimedia

Na skróty

Cedyński Ośrodek KulturySołectwa Gminy CedyniaStowarzyszeniaMuzeum Regionalne w CedyniPlacówki oświatyParafie 

O Cedyni

Bitwa pod CedyniąSzlak CysterskiCedynia na okrągłoCedyński Park KrajobrazowyMapa GminyMonitoring