Szukaj

Sztuka łączy pokolenia

„Sztuka łączy pokolenia” - pod taką nazwą zostało zorganizowane plenerowe malowanie obrazów przez uczniów klasy VI b Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Cedyni oraz mieszkańców Nadodrzańskiego Domu Seniora w Starej Rudnicy.

8 czerwca, uczniowie z ochotą pojechali ze sztalugami, podobraziami i farbami do Domu Seniora, a po przygotowaniu stanowisk pracy uczniowie zaprosili seniorów do wspólnego malowania. Główną inspiracją była otaczająca ich przyroda. Każda para uczniów wraz z jednym lub dwójką seniorów malowali pejzaże, kwiaty z elementami abstrakcyjnymi. Podczas wspólnej pracy uczniowie mieli możliwość wysłuchania ciekawych historii z życia seniorów. Wszystkie obrazy są oryginalne i niepowtarzalne. Dzieła, które powstały podczas pleneru będzie można obejrzeć na wystawie w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Cedyni już w czwartek 22 czerwca 2017 roku z okazji obchodów 70-lecia oświaty w gminie Cedynia. Serdecznie zapraszamy. Pomysłodawcą i opiekunem akcji była p.Justyna Kozakiewicz. W zorganizowanie przedsięwzięcia włączyli się rodzice uczniów, za co bardzo dziękujemy.

Informacje

Dla mieszkańcówDla turystówDla inwestorówPodatki i opłaty lokalneDokumenty strategiczneGmina CedyniaDni CedyniGalerie i multimedia

Na skróty

Cedyński Ośrodek KulturySołectwa Gminy CedyniaStowarzyszeniaMuzeum Regionalne w CedyniPlacówki oświatyParafie 

O Cedyni

Bitwa pod CedyniąSzlak CysterskiCedynia na okrągłoCedyński Park KrajobrazowyMapa GminyMonitoring