Szukaj

"Jak nie czytam, jak czytam" - relacja

1 czerwca o godzinie 10.00 uczniowie z całej Polski zebrali się w swoich miejscowościach, aby przyłączyć się do akcji „ Jak nie czytam, jak czytam”, podczas której bity był rekord w czytaniu w jednym momencie.

Biblioteka Miejska i Gimnazjum im Mieszka I z Cedyni również przyłączyli się do bicia rekordu. Spotkaliśmy się na grodzisku, byliśmy też na rynku w Cedyni i na alejce kasztanowej. Łącznie w cedyńskiej akcji wzięło udział 110 osób. Mamy nadzieję, że za rok będzie nas więcej.

Celami akcji jest zwrócenie uwagi na systematyczny spadek czytelnictwa wśród dorosłych Polaków (powyżej 15. roku życia) i wykorzystanie masowej akcji do pokazania większej aktywności czytelniczej dzieci i młodzieży. Jest to wspaniała promocja czytania  wśród uczniów poprzez inicjowanie mody na czytanie.

Akcja skierowana jest przede wszystkim do uczniów, ale udział mogą wziąć wszyscy zainteresowani. Pomysłodawcą i głównym organizatorem jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”

Więcej o akcji na stronie organizatora: https://czytamy.org/

GALERIA

Informacje

Dla mieszkańcówDla turystówDla inwestorówPodatki i opłaty lokalneDokumenty strategiczneGmina CedyniaDni CedyniGalerie i multimedia

Na skróty

Cedyński Ośrodek KulturySołectwa Gminy CedyniaStowarzyszeniaMuzeum Regionalne w CedyniPlacówki oświatyParafie 

O Cedyni

Bitwa pod CedyniąSzlak CysterskiCedynia na okrągłoCedyński Park KrajobrazowyMapa GminyMonitoring