Szukaj

Wycieczka uczniów z Piasku

Zgodnie z tradycją 26 maja  2017 roku z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej im. Leśników Polskich w Piasku odwiedzili Urząd Miejski w Cedyni.

Na ręce Pani Burmistrz Gabrieli Kotowicz złożyli serdeczne życzenia i słodki poczęstunek dla wszystkich urzędników. Pani Burmistrz również obdarowała uczniów upominkami.

Tego dnia uczniowie uczestniczyli również w lekcji bibliotecznej, którą poprowadziła pani Dorota Tondel z Biblioteki Miejskiej w Cedyni. Dzieci miały za zadanie rozwiązać krzyżówkę. Pytania dotyczyły polskich przysłów i powiedzeń.

Kolejne atrakcje czekały na uczestników wycieczki w Lubiechowie Dolnym w pracowni ceramicznej i osadzie średniowiecznej u państwa Małeckich. Gospodarze przywitali nas w strojach z epoki i zaprosili do wspólnego spędzenia czasu. Uczniowie mieli okazję poznać kulisy pracy pracowni ceramicznej pani Małgorzaty Małeckiej. Z ogromnym apetytem zajadali przygotowane własnymi rękami podpłomyki. Nie zabrakło również aspektu dydaktycznego. Pan Arkadiusz Małecki bardzo chętnie dzielił się swoją ogromną wiedzą na temat zwyczajów średniowiecznych.  Każdy prezentowany przedmiot okraszał ciekawą historią, której uczniowie wysłuchali z dużą uwagą. Powierzone zadania takie jak: strzelanie z łuku, rywalizacja w grze sprawnościowej czy walka na miękkie miecze, wykonywali z ogromnym zaangażowaniem. To był aktywnie spędzony, pełen wrażeń dzień.

Informacje

Dla mieszkańcówDla turystówDla inwestorówPodatki i opłaty lokalneDokumenty strategiczneGmina CedyniaDni CedyniGalerie i multimedia

Na skróty

Cedyński Ośrodek KulturySołectwa Gminy CedyniaStowarzyszeniaMuzeum Regionalne w CedyniPlacówki oświatyParafie 

O Cedyni

Bitwa pod CedyniąSzlak CysterskiCedynia na okrągłoCedyński Park KrajobrazowyMapa GminyMonitoring