Szukaj

Sukces sygnalistów z Piasku

13 maja 2017 roku sześcioro uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Leśników Polskich w Piasku wzięło udział w XIV Lubuskim Festiwalu Muzyki Myśliwskiej w Gorzowie Wielkopolskim. W festiwalu zaprezentowało się ponad 70 uczestników z czterech województw: lubuskiego, zachodniopomorskiego, pomorskiego i wielkopolskiego.

Nasi uczniowie: Marika Balcer (kl. III), Martyna Koster (kl. IV), Wioleta Trochimiuk, Marcin Głowniak, Kamil Sakwa i Jakub Kowalewski (z kl. VI) zajęli wysokie - II miejsce w kategorii zespołów, zdobywając 173 punkty na 210 możliwych.

To duży sukces zespołu prowadzonego przez panów Marcina Walkowiaka oraz Michała Kotowicza, zważywszy na fakt, iż był to debiut naszych sygnalistów. Po występie uczestnicy przesłuchania mogli obejrzeć pokaz psów myśliwskich, wysłuchać opowieści o ptakach łowczych na przykładzie sokoła, podziwiać zgromadzone okazy poroża jeleni oraz wysłuchać odgłosów wydawanych przez jelenie w czasie rykowiska.

Wszyscy uczestnicy festiwalu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Zadowoleni z wyników konkursu pełni wrażeń wrócili do domów, gdzie już zbierają siły na kolejny występ. Będą reprezentować naszą szkołę już 20 maja na terenie Zespołu Szkół Leśnych w Goraju – Zamku podczas XXIII Wielkopolskiego Konkursu Sygnalistów Myśliwskich, który odbędzie się w ramach XXIII Wielkopolskiego Festiwalu Kultury Łowieckiej i Edukacji Ekologicznej.

Informacje

Dla mieszkańcówDla turystówDla inwestorówPodatki i opłaty lokalneDokumenty strategiczneGmina CedyniaDni CedyniGalerie i multimedia

Na skróty

Cedyński Ośrodek KulturySołectwa Gminy CedyniaStowarzyszeniaMuzeum Regionalne w CedyniPlacówki oświatyParafie 

O Cedyni

Bitwa pod CedyniąSzlak CysterskiCedynia na okrągłoCedyński Park KrajobrazowyMapa GminyMonitoring