Szukaj

Euroweek Szkoła Liderów

Piętnastoosobowa grupa gimnazjalistów z opiekunami : p. Małgorzatą Łukaszewicz i Anną Szwałek uczestniczyła od 24 do 28 marca w międzynarodowych zajęciach szkoleniowych, odbywających się w ramach projektu EUROWEEK SZKOŁA LIDERÓW  w Długopolu Zdroju  w ośrodku Aleksander, należącym do Stowarzyszenia Euroweek Szkoła Liderów z Bystrzycy Kłodzkiej.

Naszą przygodę zaczęliśmy z przytupem, poznając 75 uczniów ze szkół z Gryfic oraz Ostrzeszowa. Zajęcia prowadzili specjalnie wybrani wolontariusze z różnych części świata. I tak, mieliśmy możliwość porozmawiania z przedstawicielami m.in. Ugandy, Łotwy, Chin, Ukrainy, Indii oraz Meksyku. Założeniem programu Euroweek jest nie tylko propagowanie multikulturowości, wzajemnych relacji i poszanowania człowieka, ale przede wszystkim swobodna komunikacja w języku angielskim. Udział w takich zajęciach dał szansę nawet najbardziej nieśmiałym uczniom na włączenie się do tworzenia wspólnych zadań i ich zaprezentowania przed publicznością. Różnorodność i ilość zadań realizowanych każdego dnia przerosła nasze oczekiwania! Poprzez tworzenie plakatów, przedstawień oraz zabaw integracyjnych uczniowie mogli wykazać się kreatywnością oraz pokazać swoje talenty. Uczestnicy zachwyceni byli nie tylko zajęciami, ale też wymogiem używania do komunikacji z wolontariuszami TYLKO języka angielskiego!

W ramach zajęć zorganizowano również wycieczkę do Kłodzka i Bystrzycy Kłodzkiej, gdzie odwiedziliśmy Muzeum Filumenistyczne czyli Muzeum Zapałek – to dopiero ciekawostka! Poza tym, wolontariusze przygotowali dla nas zajęcia w plenerze, w parku zdrojowym, gdzie w promieniach słońca próbowaliśmy zrozumieć zasady gier proponowanych przez prowadzących (próbowaliśmy to dobre słowo J). Wycieczka zakończyła się malutkim zgrzytem zdrowotnym, ale wszyscy uczestnicy wrócili ogólnie zadowoleni. Zdjęcia z pewnością nie oddadzą atmosfery spotkania Euroweek, ale relacje uczestników już tak. Spytajcie o wrażenia Lindę Wyrzykowska, Julkę i Weronikę Nykiel, Weronikę Sobolewską, Kacpra Prinza, Czarka Piątka, Łukasza Witkowskiego, Klaudię Chomik, Amelkę Gorzelańczyk, Dominikę Janowską, Maćka Kidę, Brajana Pilipca, Oliwiera Szwałka oraz Kacpra Wąsika.

Pozdrawiamy
M. Łukaszewicz, A. Szwałek

Informacje

Dla mieszkańcówDla turystówDla inwestorówPodatki i opłaty lokalneDokumenty strategiczneGmina CedyniaDni CedyniGalerie i multimedia

Na skróty

Cedyński Ośrodek KulturySołectwa Gminy CedyniaStowarzyszeniaMuzeum Regionalne w CedyniPlacówki oświatyParafie 

O Cedyni

Bitwa pod CedyniąSzlak CysterskiCedynia na okrągłoCedyński Park KrajobrazowyMapa GminyMonitoring