Szukaj

Żywa lekcja historii

9 marca 2017 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w „żywej” lekcji historii. Aktorzy z Grupy Artystycznej "Rekonstrukto" przenieśli nas do czasów średniowiecza, kiedy to rycerze zakuci w zbroje i z mieczem w ręku nie szczędzili wysiłku, by chronić honoru i Ojczyzny.

Uczniowie mogli poznać kodeks rycerski, a kandydaci na rycerzy mogli się sprawdzić w próbie siły – tzw. próbie ciężkiego miecza. Jeden z uczniów Bartek Waleczny dostąpił nawet zaszczytu pasowania na rycerza. Uczestnikom najbardziej utkwiło w pamięci prawo średniowiecza, pozwalające zakuwać w dyby złoczyńców. Na koniec każdy mógł obejrzeć rycerski ekwipunek i uzbrojenie i na własnej skórze przekonać się jak czuł się człowiek zakuty w dyby. Oczywiście nie obyło się bez śmiechu, a uczniowie wychodzili z zajęć zadowoleni. Oby więcej takich „żywych” lekcji w naszej szkole…

Informacje

Dla mieszkańcówDla turystówDla inwestorówPodatki i opłaty lokalneDokumenty strategiczneGmina CedyniaDni CedyniGalerie i multimedia

Na skróty

Cedyński Ośrodek KulturySołectwa Gminy CedyniaStowarzyszeniaMuzeum Regionalne w CedyniPlacówki oświatyParafie 

O Cedyni

Bitwa pod CedyniąSzlak CysterskiCedynia na okrągłoCedyński Park KrajobrazowyMapa GminyMonitoring