Szukaj

Olimpiada sportowa

W sobotę, 04 marca 2017r. dzieci z oddziałów „0”  Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Cedyni  wraz ze swoimi wychowawczyniami p. Grażyną Kowalczyk i p.Małgorzatą Kujawiak oraz p. Małgorzatą Koster  wyjechały do Bad Freienwalde na Niemiecko – Polską, Halową Olimpiadę Przedszkoli.

Organizatorem zawodów była Sekcja Sportu Poszerzonego „Olimpia”przy Kurstadthalle Bad Freienwalde, Beethovenstrase

W zawodach sportowych wzięło udział łącznie 12 drużyn (10 z Niemiec i 2 z Polski).

Przedszkolaki wystartowały w 7 konkurencjach sportowych: bieg slalomem, skoki w worku, bieg z hulajnogą, 30m sprintem, slalom z piłką gimnastyczną, rzuty piłką lekarską, sztafeta duża(bieg, sprint, slalom, czołganie, rzuty do celu).  Kibicowali im rodzice, którzy przyjechali razem ze swoimi pociechami.

W poszczególnych konkurencjach. Liczyła się radość i zabawa.

Punkty i miejsca uzyskane przez drużyny przedszkolne miały wymiar jedynie symboliczny, ponieważ wszystkie dzieci biorące udział w zawodach były zwycięzcami. Każde dziecko otrzymało medal ,dyplom i słodkie upominki.

Celem imprezy było przede wszystkim propagowanie zdrowego stylu życia poprzez aktywne spędzanie czasu, tworzenie atmosfery współpracy i współdziałania w zespole oraz integrowanie dzieci z poszczególnych grup przedszkolnych.

Impreza sprawiła uczestnikom wiele radości, zabawy i satysfakcji. Zadowoleni z uśmiechem na twarzach wracały do swoich oddziałów przedszkolnych.

Informacje

Dla mieszkańcówDla turystówDla inwestorówPodatki i opłaty lokalneDokumenty strategiczneGmina CedyniaDni CedyniGalerie i multimedia

Na skróty

Cedyński Ośrodek KulturySołectwa Gminy CedyniaStowarzyszeniaMuzeum Regionalne w CedyniPlacówki oświatyParafie 

O Cedyni

Bitwa pod CedyniąSzlak CysterskiCedynia na okrągłoCedyński Park KrajobrazowyMapa GminyMonitoring