Szukaj

Tydzień Bezpiecznego Internetu

W dniach 07-10 lutego 2017 r. obchodziliśmy Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Cedyni -  Tydzień Bezpiecznego Internetu 2017, to już po raz 13. w Polsce i w ponad stu krajach na świecie, obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) poświęcony bezpieczeństwu dzieci i młodzieży w sieci.

Hasło tegorocznej edycji: „Razem zmieniamy internet na lepsze” podkreśla rolę każdego użytkownika sieci w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska online.

W ramach tego przedsięwzięcia każda klasa podjęła aktywność związaną z przypomnieniem zasad bezpiecznego korzystania z zasobów sieciowych. Dla klas I-III nauczyciele zorganizowali zajęcia w oparciu o materiał multimedialny „Necio.pl”. Ponadto klasy I-III opracowywały prace graficzne o tematyce „Wirus komputerowy”. Natomiast w klasach IV-VI w ramach zajęć komputerowych przeprowadzone zostały zajęcia o zasadach bezpiecznego korzystania z zasobów sieciowych i zagrożeniach, a także o roli każdego użytkownika internetu.  Uczniowie klas IV przygotowali plakaty natomiast uczniowie klas V-VI prezentacje multimedialne pt. „Bezpieczeństwo w sieci”. Ponadto uczniowie z klasy Via zaprezentowali przedstawienie profilaktyczne pt. Bezpieczny Internet”. Na zakończenie zostały rozdane ulotki propagujące Dzień Bezpiecznego Internetu. Całość przedsięwzięcia koordynowała pani Jolanta Trzópek  i pani Marzena Kruszyńska.

Również tego dnia, „walentynkowi listonosze” roznosili wszystkim uczniom i nauczycielom walentynkowe karty.

Informacje

Dla mieszkańcówDla turystówDla inwestorówPodatki i opłaty lokalneDokumenty strategiczneGmina CedyniaDni CedyniGalerie i multimedia

Na skróty

Cedyński Ośrodek KulturySołectwa Gminy CedyniaStowarzyszeniaMuzeum Regionalne w CedyniPlacówki oświatyParafie 

O Cedyni

Bitwa pod CedyniąSzlak CysterskiCedynia na okrągłoCedyński Park KrajobrazowyMapa GminyMonitoring