Szukaj

Zupełnie inna lekcja przyrody

Na wspaniałą, inną lekcję przyrody wybrały się w środę 1 marca klasy piąte Zespołu Szkolno-Przedszkolnego.

„Inna lekcja przyrody" to program, w ramach którego zajęcia o tematyce ekologicznej odbywają się  w samym sercu Wolińskiego Parku Narodowego w Centrum Edukacji Ekologicznej  w Grodnie.

Tematem marcowego spotkania była "Kropla wody, jako prawdziwy kosmos mikroorganizmów". Uczniowie, jako mali badacze-laboranci, samodzielnie pobierali próbki wody z jeziora i morza, po czym w  dwuosobowych grupach poszukiwali mikroorganizmów w swoich kroplach. Uczestnicy przeprowadzali również badania terenowe, budowali na plaży własne parki narodowe i oprowadzali po nich resztę uczestników zajęć.

Na zakończenie uczniowie otrzymali Certyfikaty oraz podświetlane lupy do pracowni przyrodniczej. Taka lekcja przyrody jest wspaniałą okazją nie tylko do pogłębiania wiedzy, ale również do rozwijania zainteresowań, poznawania nowych miejsc i ludzi. Czekamy z niecierpliwością na kolejne ciekawe lekcje dla klas IV i VI.

Organizatorem zajęć w ramach programu „Inna lekcja przyrody” jest Europejski Fundusz Rozwoju Polskiej Wsi, a koordynatorem zajęć z ramienia szkoły jest pani Justyna Kozakiewicz.

Informacje

Dla mieszkańcówDla turystówDla inwestorówPodatki i opłaty lokalneDokumenty strategiczneGmina CedyniaDni CedyniGalerie i multimedia

Na skróty

Cedyński Ośrodek KulturySołectwa Gminy CedyniaStowarzyszeniaMuzeum Regionalne w CedyniPlacówki oświatyParafie 

O Cedyni

Bitwa pod CedyniąSzlak CysterskiCedynia na okrągłoCedyński Park KrajobrazowyMapa GminyMonitoring