Szukaj

Dokarmiamy zwierzęta

Nareszcie przyszła mroźna i śnieżna zima. Wszystkie dzieci się cieszą, ale jest to trudny okres dla dzikich zwierząt. Gruba warstwa śniegu i lód utrudniają zwierzętom dostęp do naturalnego pokarmu i wody.

Dlatego uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Leśników Polskich w Piasku co roku pomagają zwierzętom leśnym przetrwać zimę. Nie zważając na zimno i wiatr dzieci udały się na spacer do pobliskiego lasu.  Z zapałem poszukiwały dogodnych miejsc dla przyniesionych „smakołyków”. Uczniowie zostawili w lesie przyniesione marchewki, obierki i inne przysmaki dla zwierzaków. Na gałęziach drzew zawiesili specjalny pokarm dla ptaków, wsypali również ziarenka do karmników znajdujących się na terenie szkoły.

Bogatsi w nowe doświadczenie, niezwykle zadowoleni i z czerwonymi nosami  w podskokach wracali do szkoły. Uśmiechy i radość dzieci z samego faktu pomagania zwierzętom były niezwykle przyjemne do obserwowania. Mamy nadzieję, że po naszym spacerze zapanowała cisza, a zwierzęta posilą się przyniesionym pokarmem. Również ptaki już niczym niespłoszone, bez trudu odnajdą karmę, którą zostawiliśmy dla nich.

Dokarmiamy zwierzęta

Informacje

Dla mieszkańcówDla turystówDla inwestorówPodatki i opłaty lokalneDokumenty strategiczneGmina CedyniaDni CedyniGalerie i multimedia

Na skróty

Cedyński Ośrodek KulturySołectwa Gminy CedyniaStowarzyszeniaMuzeum Regionalne w CedyniPlacówki oświatyParafie 

O Cedyni

Bitwa pod CedyniąSzlak CysterskiCedynia na okrągłoCedyński Park KrajobrazowyMapa GminyMonitoring