Szukaj

Laureaci Ogólnopolskiej Olimpiady Mitologicznej

Uczniowie klasy V i VI Szkoły Podstawowej im. Leśników Polskich w Piasku wzięli udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Mitologicznej Olimpus, która została przeprowadzona w listopadzie. Celem konkursu była popularyzacja i poszerzanie wiedzy na temat wierzeń religijnych starożytnych Greków i Rzymian.

W olimpiadzie wzięło udział sześcioro uczniów naszej szkoły na 3979 uczestników ze szkół podstawowych z całej Polski. Musieli oni wykazać się znajomością „Mitologii” Jana Parandowskiego. W ciągu 45 minut zmagali się z 30 pytaniami dotyczącymi mitów, które omawiali na lekcjach języka polskiego: o Prometeuszu, Syzyfie, Demeter i Korze czy królu Midasie. Dodatkowo uczestnicy musieli zapoznać się z mniej znanymi mitami: o Filemonie i Baucis, Heliosie i Featonie czy o Atenie i Arachne.

Nasi uczniowie doskonale poradzili sobie z tymi zadaniami. Najlepiej wypadł Maciej Koster z kl. VI uzyskując 212 punktów na 240 możliwych i zajmując tym samym 15. miejsce w kraju. Pozostali uczniowie zdobyli kolejno:
Marcin Głowniak kl. VI 188 pkt. – miejsce 27.
Martyna Wrona kl. V 174 pkt. – miejsce 34.
Kamil Sakwa kl. VI 166 pkt. – miejsce 38.
Jakub Kowalewski 160 pkt. - miejsce 41.
Jakub Buczuliński 156 pkt. - miejsce 43.

Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Jesteśmy niezmiernie z nich dumni. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych edycjach konkursu.

Informacje

Dla mieszkańcówDla turystówDla inwestorówPodatki i opłaty lokalneDokumenty strategiczneGmina CedyniaDni CedyniGalerie i multimedia

Na skróty

Cedyński Ośrodek KulturySołectwa Gminy CedyniaStowarzyszeniaMuzeum Regionalne w CedyniPlacówki oświatyParafie 

O Cedyni

Bitwa pod CedyniąSzlak CysterskiCedynia na okrągłoCedyński Park KrajobrazowyMapa GminyMonitoring